Китай вітає всі зусилля з досягнення миру в Україні, але наполягає на участі в переговорах Росії - МЗС

Китай вітає всі зусилля з досягнення миру в Україні, але наполягає на участі в переговорах Росії - МЗС

Укрінформ
Китай вітає будь-які зусилля з відновлення миру в Україні, але продовжує наполягати на запрошенні до діалогу на рівних умовах «усіх зацікавлених сторін», у тому числі й країну-агресорку Росію.

Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Лінь Цзянь, коментуючи Глобальний саміт миру в Швейцарії, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Китай вітає та підтримує всі зусилля, що сприяють досягненню миру (в Україні – ред.)», - сказав Лінь.

Він додав, що Пекін у питанні відновлення миру в Україні підтримує комунікацію з усіма сторонами та продовжує наполягати на залученні Росії до переговорів.

«Китай підтримує зв’язок щодо проведення мирної конференції з відповідними сторонами, включаючи Швейцарію та Україну, і закликає запросити всі зацікавлені сторони до участі в ній на рівних умовах та обговорити всі варіанти врегулювання», - зазначив дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, 2 червня Президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками іноземних ЗМІ на полях конференції «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі заявив, що Україна без позитиву сприймає той факт, що Китай не братиме участь у Глобальному саміті миру в Швейцарії, а також зазначив, що Китай працює над тим, аби країни не приїжджали на цей саміт.

«Росія, на жаль, користуючись впливом Китаю на регіон, китайськими дипломатами, робить все, щоб зірвати Саміт миру. На жаль, така велика незалежна потужна країна як Китай є інструментом в руках Путіна», – сказав Зеленський представникам медіа.

Читайте також: Україна закликала Намібію переглянути нейтральну позицію щодо агресії РФ

У МЗС КНР відповіли, що Китай ніколи «не роздмухував і не розпалював вогонь» російсько-української війни, а також продовжує наполягати, що зусилля, спрямовані на підтримку мирних ініціатив, повинні бути визнані всіма залученими в конфлікт сторонами.

Фото: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-