У Швейцарії на саміті мають підтримати Українську формулу миру - Ландсбергіс

У Швейцарії на саміті мають підтримати Українську формулу миру - Ландсбергіс

Укрінформ
Єдиним надійним шляхом для побудови стійкого та тривалого миру в Україні є завершення російської війни на основі Формули миру, запропонованої Президентом Зеленським, поява якихось альтернативних пропозицій могла б розглядатися як найгірший сценарій.

Про це у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ сказав керівник зовнішньополітичного відомства Литви Ґабріелюс Ландсбергіс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Головна річ, яка не має трапитися (на мирній конференції у Швейцарії – ред.), - це поява якихось альтернативних мирних планів. Це саме те, чого ми хотіли б уникнути. Ми вже бачили спроби з боку Китаю разом із Бразилією запропоновувати, як вони це називають, «шлях вперед». Єдиний шлях вперед має виходити з України, яка є країною-жертвою та організатором. Тож є надія, що у Швейцарії більшість країн, що братимуть участь, поєднаються та підтримають Формулу миру Президента Зеленського і дозволять Україні рухатися у цьому напрямку. Найгіршим сценарієм була б поява альтернативних шляхів», - зазначив Ландсбергіс.

Читайте також: Україна сподівається підписати безпекову угоду з Японією до липневого саміту НАТО

Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувається формальне засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, головними питаннями якої є врегулювання кризи на Близькому Сході та реакція на чергову спробу ескалації у російській агресії проти України.

15-16 червня у Швейцарії відбудеться міжнародна мирна конференція з врегулювання в Україні. Лідери багатьох демократичних країн світу вже підтвердили участь у «саміті миру». Водночас Китай і Бразилія виступили із спільною заявою, в якій наполягають, що за столом переговорів мають сидіти «обидві сторони конфлікту».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-