НАТО буде у більшій безпеці з Україною на боці Альянсу - Блінкен

НАТО буде у більшій безпеці з Україною на боці Альянсу - Блінкен

Укрінформ
Досвід ЗСУ щодо ведення сучасної війни буде дуже корисним для безпеки Північноатлантичного альянсу, тож на саміті НАТО в Вашингтоні будуть зроблені важливі кроки для того, щоби наблизити членство України в Альянсі.

Про це заявив у вівторок державний секретар США Ентоні Блінкен під час виступу в Київському політехнічному інституті, передає кореспондент Укрінформу.

«Україна – це не просто країна, яка лише отримує поради й допомогу. Ваші воїни протистоять найбільшій загрозі трансатлантичній безпеці з часів завершення холодної війни», - зауважив державний секретар США.

Він підкреслив, що українські оборонці мають багато бойового досвіду ведення сучасної війни: «Вам є чому навчити альянс, і НАТО буде більш безпечним, якщо ваша армія буде на нашому боці».

Глава Держдепартаменту США також запевнив, що під час Вашингтонського саміту НАТО в липні будуть зроблені «відчутні кроки» для посилення ролі Альянсу в розбудові стійких і дієздатних сил в Україні та проведення необхідних реформ, які інтегрують Україну в Альянс.

«Ми наближаємо Україну до НАТО, а потім до вступу (в Альянс – ред.). Ми зробимо так, щоби міст України до НАТО був міцним і добре освітленим», - наголосив Блінкен.

Читайте також: Блінкен у Києві: Ми сповнені рішучості, аби забезпечити вам успіх на полі бою

У цьому контексті він зауважив, що євроатлантична інтеграція України буде посилена взаємодоповнюючими двосторонніми угодами у сфері безпеки.

«Зараз ми маємо 32 країни, які ведуть переговори щодо цих угод з Україною, дев’ять із яких уже завершені. Ці угоди надсилають чіткий сигнал про те, що Україна може розраховувати на довгострокову підтримку своїх партнерів», - наголосив державний секретар США.

Він акцентував окрему увагу на майбутню двосторонню угоду між Україною і США, яка, за його словами, підтримуватиме обороноздатність України шляхом забезпечення критичних можливостей – від ВПС та протиповітряної оборони до безпілотників та розмінування.

«Наша двостороння угода щодо безпеки прискорить наші спільні зусилля з розбудови оборонно-промислової бази України, щоб ви могли виробляти артилерію, боєприпаси, протиповітряну оборону та іншу важливу зброю, яка вам потрібна тут, в Україні», - додав держсекретар США.

Читайте також: Блінкен: Я приїхав в Україну з меседжем, що ви - не самі, за вами стоїть глобальна коаліція

Він підкреслив, що і зараз на двосторонньому рівні докладаються зусилля для збільшення оборонного виробництва в Україні, залучення приватних інвестицій, взаємодії між українськими й американськими компаніями ВПК.

«Усі ці заходи посилюють інтеграцію України до НАТО та підтримку з боку НАТО», - додав глава Держдепартаменту США.

Як повідомляв Укрінформ, держсекретар США назвав важким, але необхідним рішенням проведення мобілізації в Україні та зі свого боку запевнив, що Сполучені Штати й інші країни продовжать підтримувати нашу країну військовою допомогою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-