Рішення Палати представників синхронізувало дії на міжнародній арені - Мезенцева

Рішення Палати представників синхронізувало дії на міжнародній арені - Мезенцева

Ексклюзив
Укрінформ
Після ухвалення рішення Палати представників Конгресу США про надання допомоги Україні, спостерігаємо повну синхронізацію дій на міжнародній дипломатичній арені.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила голова постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева.

«Зараз, після ухвалення рішення Палати представників Конгресу США про надання допомоги Україні, ми спостерігаємо повну синхронізацію дій на міжнародній дипломатичній арені - з надання допомоги, зброї, ППО, по заморожених активах», - зазначила Мезенцева.

Вона відзначила, що й у ПАРЄ минулого тижня під час весняної сесії ухвалили резолюцію, яка закликає міжнародних партнерів надати Україні усю необхідну для захисту зброю.

«Один з пунктів ухваленої резолюції також містить заклик негайно передати такі засоби оборони, які зможуть захистити і українське небо, і енергоресурси, і критичну інфраструктуру», - заявила Мезенцева.

Також серед важливих документів голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ назвала резолюцію, що стосується відновлення України, заморожених російських активів і роботи Реєстру збитків та компенсацій.

Читайте також: Допомога США не повинна розслабити Європу – глава МЗС Латвії

«В Україні нещодавно запрацював Реєстр збитків, який є базою даних воєнних злочинів різних категорій. Є матеріальні і нематеріальні воєнні злочини. Тобто, одне питання - втрата майна, інше – втрата життя, здоров’я, або ж коли мова про сексуальне насильство, катування тощо. Всі ці категорії можуть підпадати під видачу компенсації у майбутньому за рахунок заморожених російських активів», – розповіла в інтерв’ю Мезенцева.

Як повідомляв Укрінформ, Палата представників США 20 квітня ухвалила масштабний пакет законопроєктів з іноземною допомогою Україні, Ізраїлю, Тайваню, а також із відповіддю на інші виклики національній безпеці Америки. Проєкт закону «Про додаткові асигнування на безпеку України – 2024», який ще має схвалити Сенат США та підписати президент Джо Байден, передбачає виділення $60,84 млрд як допомоги Україні, так і регіональним партнерам у протидії агресії РФ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-