Комітет Ради схвалив звільнення низки категорій осіб від призову під час мобілізації

Комітет Ради схвалив звільнення низки категорій осіб від призову під час мобілізації

Ексклюзив
Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки другий день працює над остаточною версією законопроєкту про мобілізацію.

Про результати чергового засідання, присвяченого напрацюванню документа для розгляду в другому читанні, секретар комітету, полковник Служби безпеки України Роман Костенко (парламентська фракція "Голос") розповів у коментарі Укрінформу.

"Сьогодні (28 лютого – ред.) Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжив розгляд законопроєкту щодо мобілізації. Засідання тривало з 10.00 до 18.00 з невеликими перервами. Нагадаю, що ми маємо опрацювати більше чотирьох тисяч правок. Для зручності всі вони розподілені на 16 блоків, які висвітлюють концептуальні речі. Але хочу підкреслити, що ми визначаємо загальне бачення членів комітету щодо того чи іншого питання. Потім будемо розглядати самі правки", – повідомив Костенко.

Читайте також: До «мобілізаційного» законопроєкту подали майже 4,2 тисячі правок - Костенко

Він зазначив, що під час сьогоднішнього засідання ухвалено рішення про звільнення від призову під час мобілізації таких категорій: жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці; жінки та чоловіки, які мають дитину або дітей віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини або дітей помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим; опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років; члени сім’ї осіб з інвалідністю I та II групи.

Секретар оборонного парламентського комітету відзначив, що під час розгляду цього блоку питань на засіданні були присутні міністр соціальної політики та заступник міністра охорони здоров’я, позиція яких була врахована.

Костенко також поінформував про ретельний розгляд і голосування блоку правок "Додаткові повноваження поліції". За його словами, народні депутати погодилися, що поліція має не вручати повістки, а брати участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. "Також надамо право уповноваженому представнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейському здійснювати фото і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів", – додав секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Окрім того, він зауважив, що окремим блоком члени комітету розглянули і підтримали надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, за бажанням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.

Читайте також: Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків

"Довго дискутували, але проголосували за встановлення додаткових вимог щодо можливості проходження державної служби або служби в поліції тільки після проходження базової загальновійськової підготовки (із відтермінуванням до 2026 року) або військової служби. Також ухвалили рішення щодо категорії осіб, які підлягатимуть бронюванню", – підкреслив Костенко.

Він констатував, що станом на зараз залишилося обговорити положення щодо виконання військово-транспортного обовʼязку, а також положення щодо ротації, які відсутні в урядовому проєкті закону.

"Оголошено перерву до 10 години 29 лютого 2024 року. Відклали на завтра розгляд питання скасування відстрочки аспірантів, які навчаються на контрактній формі. Наступний крок – розгляд правок", – підсумував секретар Комітету ВР.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 7 лютого ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" (№10449). Народні депутати подали до другого читання проєкту закону 4195 правок.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав напрацювання до другого читання відповідного документа 27 лютого.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-