Єрмак назвав пункти української Формули миру, які розглянуть учасники зустрічі в Давосі

Єрмак назвав пункти української Формули миру, які розглянуть учасники зустрічі в Давосі

Укрінформ
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак назвав п'ять пунктів української Формули миру, які мають бути розглянуті на четвертій зустрічі радників із національної безпеки та дипломатичних радників лідерів держав у Давосі.

Як передає Укрінформ, про це він написав у Телеграмі.

За словами Єрмака, серед учасників цієї зустрічі - 81 країна та міжнародна організація. На попередній зустрічі, що відбувалась на Мальті, було 66 учасників.

Як повідомив керівник ОП, зокрема своїх представників у Давос делегували 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, 6 - Південної Америки, 3 - Північної Америки, 2 - Океанії.

"Хорошим знаком є також постійне зростання числа країн, що долучаються до роботи над спільним планом дій, який ґрунтується на українській Формулі миру. Країни регіонів Глобального Півдня дедалі більше включаються в нашу роботу. Це свідчить про розуміння: цей конфлікт у Європі є викликом для всього людства", - підкреслив Єрмак.

За його словами, "сьогодні у Давосі ми говоримо про світовий порядок і справедливість".

Єрмак висловив вдячність за прийом цього заходу Швейцарії, яка нещодавно приєдналась до консультацій на рівні радників, але одразу включилась в роботу.

"Під час відкриття зустрічі радників я розповів про наслідки нещодавніх масованих ракетних обстрілів Росією українських міст, про жертви атак серед мирних громадян та руйнування цивільної інфраструктури", - зазначив керівник ОП.

Він наголосив, що просте припинення вогню не стане кінцем російської агресії в Україні, а лише дасть агресору паузу для накопичення сил.

"Це точно не шлях до миру. Росіяни не хочуть миру. Вони хочуть панування. Отже, вибір простий: або ми програємо і зникаємо – або виграємо і живемо далі. І ми боремось", - заявив Єрмак.

Читайте також: До реалізації Формули миру вже залучені понад 80 держав - Зеленський

Він також нагадав, що за два роки повномасштабної війни українські Сили оборони повернули понад 50% захоплених Росією територій та, маючи скромні власні морські сили, знищили п’яту частину потенціалу Чорноморського флоту РФ й убезпечили Чорне море.

"Якщо не відновити міжнародне право і територіальну цілісність України, то будь-який агресор деінде у світі зможе завтра відхопити шмат будь-якої країни та провести там фейкові вибори. Мир, якого прагне Україна, має гарантувати їй виживання, цілісність, суверенітет і можливість розвитку. Має запобігти повторенню агресії. Разом ми створили цілісну структуру досягнення такого миру. Її елементи тісно пов’язані між собою. І це єдиний шлях", - заявив керівник Офісу Президента.

"Сьогоднішня четверта зустріч радників у Давосі є логічним продовженням третьої зустрічі на Мальті, де були розглянуті перші п'ять пунктів української Формули миру, а саме: ядерна безпека, продовольча та енергетична безпека, звільнення ув'язнених і депортованих, зокрема дітей, відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Ще п'ять маємо опрацювати тут. Серед них: виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення ескалації та повторення війни, підтвердження закінчення війни", - зауважив Єрмак.

Як і на Мальті, кожен із цих пунктів буде презентований країнами, які є співлідерами відповідних треків Формули, повідомив він.

Учасники мають визначитись щодо подальших дій, зокрема узгодити формат проведення Глобального саміту миру.

Як підкреслив керівник ОП, потрібна платформа, яка зафіксує конкретні частини нашого комплексного плану.

"Щоб рухатись далі, потрібно домовитись щодо формату проведення Установчого саміту миру. Сподіваюсь, ми зуміємо знайти прийнятний варіант. Це дозволить приступити до розробки детальних дорожніх карт для кожного з пунктів Формули. Країни-лідери відповідних напрямів Формули могли б прийняти тематичні конференції, щоб фіналізувати алгоритми їх реалізації", - зазначив він.

Єрмак висловив вдячність засновнику Всесвітнього економічного форуму Клаусу Швабу, президенту ВЕФ Берге Бренду та міністру закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассісу за підтримку.

Сьогодні в межах четвертої зустрічі радників у Давосі також відбудуться спеціальні дві сесії в розвиток презентованих на Мальті пунктів Формули миру щодо продовольчої безпеки та гуманітарних аспектів війни, додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Швейцарія приймає в себе зустріч радників голів держав для обговорення української Формули миру на полях Всесвітнього економічного форуму в середині січня.

28-29 жовтня 2023 року на Мальті відбувся третій саміт на рівні радників із зовнішньої політики та національної безпеки щодо Української формули миру.

Фото: Телеграм Андрій Єрмак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-