У Радбезі ООН не готові навіть обговорювати позбавлення Росії всіх повноважень - Кислиця

У Радбезі ООН не готові навіть обговорювати позбавлення Росії всіх повноважень - Кислиця

Укрінформ
Постійні члени Ради Безпеки ООН не готові не лише до практичних кроків щодо позбавлення Російської Федерації всіх повноважень, а й до початку політичної дискусії на цю тему.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

«У той же час, якщо ми подивимося на Раду безпеки, то в контексті протидії агресії Російської Федерації проти України вона не змогла змінити ситуацію або ухвалити будь-яке субстантивне рішення. Головна причина – це те, що країни-члени Ради Безпеки, а передусім постійні члени Ради Безпеки, продовжують стояти на позиції, що Російська Федерація є повноцінним та повноправним членом Ради Безпеки. Вони дозволяють Російській Федерації використовувати право вето. Вони не готові не тільки до практичних кроків щодо позбавлення Російської Федерації всіх повноважень, а навіть не готові розпочати про це політичну дискусію», - наголосив він.

Кислиця додав, що відтак навіть у такій складній ситуації, як конфлікт у Газі, Рада Безпеки спромоглася ухвалити рішення по відкриттю нових гуманітарних переходів, а російсько-українська війна залишається чи не єдиним конфліктом, де жодних рішень немає.

Читайте також: Україна поінформувала Радбез ООН про нові російські атаки

Постійний представник України також зазначив, що коли мова йде про РФ, ситуація однозначна – диктаторський та злочинний режим застосовує право вето для своїх злочинних цілей.

Як повідомляв Укрінформ, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця охарактеризував російського представника в ООН Василя Небензю як особу «з ампутованою совістю і відрізаною гідністю».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-