Туреччина знову заявила про готовність прийняти у себе переговори між Україною та РФ

Туреччина знову заявила про готовність прийняти у себе переговори між Україною та РФ

Укрінформ
Туреччина вбачає переговори найефективнішим способом усунення загроз та припинення війни та готова надати майданчик для проведення мирних переговорів між Україною та Росією.

Про це сьогодні, на відкритті саміту зі стратегічних комунікацій Stratcom Summit 2023, що проходить в Стамбулі, сказав міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, повідомляє власкор Укрінформу.

“Найефективнішим способом усунення загроз, безсумнівно, є якнайшвидше припинення війни шляхом переговорів… У разі визначення умов, Туреччина може знову прийняти мирні переговори між Росією та Україною”, - сказав міністр.

Хакан Фідан нагадав, що Туреччина надає політичну та стратегічну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, включаючи Крим.

Щодо палестино-ізраїльського конфлікту, міністр наголосив на тому, що повинно бути досягнуто повне припинення вогню, і до Гази має надійти допомога.

«Ми ведемо інтенсивну дипломатію на основі рішення про створення двох держав. У наших ініціативах і переговорах ми спостерігаємо, що єдиним рішенням ізраїльсько-палестинської проблеми є створення незалежної палестинської держави зі столицею Східним Єрусалимом”, - сказав Хакан Фідан.

Міністр нагадав про те, що Туреччина висловила готовність бути гарантом у досягненні домовленостей між Палестиною та Ізраїлем.

Читайте також: Туреччина, Румунія та Болгарія близькі до укладання угоди про розмінування Чорного моря – Bloomberg

Цього року темою саміту є “Глобальна відповідь на гібридні виклики: стабільність, безпека, солідарність”. У ході панельних обговорень порушуватиметься широкий спектр питань - від боротьби з дезінформацією до нових технологій і штучного інтелекту, від створення глобальної стійкості в умовах криз і можливостей до заснованої на правді, прозорої та відкритої комунікації в епоху ескалації невизначеності, гуманітарні та екологічні кризи, регіональна нестабільність на міжнародній арені.

Як повідомляв Укрінформ, 29 березня минулого року в Стамбулі відбулися переговори між українською та російською делегаціями за організації турецької сторони. Пізніше Туреччина неодноразово висловлювала готовність для надання майданчика та створення умов для мирних переговорів між Україною та Росією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-