Кислиця оцінив шанси забрати в Росії право вето в ООН

Кислиця оцінив шанси забрати в Росії право вето в ООН

Укрінформ
Постпред України при ООН Сергій Кислиця вважає, що немає жодного постійного члена Радбезу ООН, який був би готовий говорити про долю Росії в цьому органі.

Про це він сказав в інтерв’ю ВВС, передає Укрінформ.

«На сьогодні немає жодного постійного члена Ради Безпеки, який би був готовий говорити про долю Росії, яка сидить на місці Радянського Союзу. Навіть серед тих щирих найбільш відданих питанню підтримки України, відновленню територіальної цілісності і суверенітету країни, але які є постійними членами Ради Безпеки», - сказав він.

За словами Кислиці, «ми маємо певний когнітивний дисонанс». «Коли всі ці країни - немає жодного сумніву - категорично засуджують Російську Федерацію за її агресію. Всі ці країни голосують, коли мова йде про наші резолюції в Генеральній асамблеї. Даються всі найправильніші оцінки політичні і правові. Переважна більшість з цих країн надає нам політичну, військово-політичну, військову і фінансову допомогу. Але, на жаль, жодна з цих країн не готова сісти за стіл і в практичному плані говорити про долю і місце Російської Федерації», - наголосив він.

Кислиця зазначив, що погоджується, що коли йдеться про те, як запобігти конфлікту в Україні або його зупинити вже, коли він розпочався і триває війна, Рада Безпеки безсильна.

Однак, за його словами, навіть якщо Росію позбавити права вето, а потім ухвалити нову резолюцію із засудженням війни в Україні і закликом до її припинення і виведення військ, Росія все одно цього не зробить.

«Цього не буде не тому, що статут неправильний чи рішення Радбезу неправильне, чи міжнародне право неправильне в цілому. А тому що весь світ має справу зі злочинним режимом, якому плювати на всі норми міжнародного права, на всі рішення Радбезу, рішення Суду ООН, які є від березня минулого року, на всі рішення всіх інших судів. Тому на виході має бути система, яка не лише здатна ухвалювати правильні рішення, а ще й втілювати у життя такі рішення. Для цього мають бути механізми», - сказав він.

На його думку, можна багато говорити про цінності чи культурну дипломатію, але «ми маємо не менше зусиль приділяти обороноздатності і готовності, коли є потреба, навіть зі зброєю в руках захищати свою свободу».

«Я думаю, що зараз ми перебуваємо на етапі, коли нарешті і передусім європейські країни зрозуміли, що потрібно інвестувати в оборону, переглядати оборонні бюджети, оборонні та безпекові політики і бути готовими захищати себе, своїх союзників і партнерів. Серед них є і Україна» - зауважив він.

Кислиця також висловив впевненість, що союзники України не залишать її саму. «Я не вірю в те, що нас покинуть. Але ми маємо бути тверезими і з точки зору того, що ніщо в світі не вічне. Увага, яка була прикута до України у 2022 році, звичайно, зовсім іншою була, ніж у 2023-му, і, зокрема, в контексті тих подій, які відбуваються у світі або в окремих країнах… Але я вас запевняю, що мої розмови тут з нашими головними партнерами, як допомогти Україні і що ми будемо робити далі, тривають щоденно. Просто тепер вони не є на перших шпальтах преси. Але робота триває», - сказав він.

Також постпред в ООН зазначив, що вся російська місія в цій організації — це розвідники-шпигуни, які стежать не лише назовні, але і одне за одним. За його словами, атмосфера всередині Радбезу — надзвичайно токсична.

Читайте також: Штати в ООН: Обрання Росії до Ради з прав людини - це огидна пляма

Як повідомляв Укрінформ, представника РФ уперше в історії не обрали до складу Міжнародного суду ООН. За підсумками голосування в РБ ООН до складу міжнародного суду було обрано Богдана Ауреску (Румунія), Сара Халл Клівленд (США), Хуан Робледо (Мексика), Хіларі Чарлзуорт (Австралія) та Тладі Діре (ПАР). Ці ж кандидати отримали необхідну кількість голосів у Генасамблеї ООН.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-