Партнерам України бракує політичної волі, аби дати їй усе для перемоги - депутат Бундестагу

Партнерам України бракує політичної волі, аби дати їй усе для перемоги - депутат Бундестагу

Укрінформ
Міжнародним партнерам бракує політичної волі, аби надати Україні все необхідне для повернення всіх її територій, у тому числі Криму.

Таку думку висловив депутат Бундестагу від опозиційного Християнсько-демократичного союзу Родеріх Кізеветтер на 18-й річній конференції «Київський діалог» у Берліні, передає Укрінформ.

«Бракує політичної волі, аби Україна отримала все необхідне, щоб Росія забрала свої війська з Криму. Коли б Україна змусила росіян піти з Криму, це було б поразкою Путіна. Але ми, здається, найбільше побоюємося саме цього», - зауважив політик.

Він звернув увагу на те, що минулого року Німеччина, четверта економіка світу, виділила зі свого бюджету 300 млрд на мінімізацію інфляції, зростання цін на енергоносії та подолання інших негативних наслідків війни, а на військову допомогу Україні – лише 1% цієї суми.

Кізеветтер зазначив: якщо німці насправді хочуть насправді підтримати Україну, вони повинні усвідомити, що метою Кремля є її знищення. У ситуації, коли навряд чи вдасться побачити беззастережну військову поразку Росії, партнери повинні підвищити тиск і чітко визначити свої цілі. Вимоги мають бути такими: визнання Росією права сусідів на існування, розслідування воєнних злочинів і виплата репарацій.

Читайте також: Депутат Бундестагу розкритикував Шольца за брак довіри до України

Захід, на думку парламентарія, взагалі вимагає від Росії дуже мало, натомість від України - дуже багато.

«Ми маємо вимагати виведення ядерної зброї з Калінінграда, виведення військ з Придністров’я та Грузії. І ось із цим «пакетом» іти на переговори, коли Україна відновить свій суверенітет», - сказав Кізеветтер, додавши, що найкращою безпековою гарантією є членство в НАТО.

Своєю чергою старший науковий співробітник Мюнхенської конференції з безпеки Ніко Ланге погодився, що чимало західних урядів, включно з німецьким, сподіваються на перемир’я - що «якось усе вирішиться, і не треба буде думати про членство України в НАТО». Але ж саме членство в Альянсі є єдиною безпековою гарантією. Україна, за словами Ланге, веде переговори про безпекові гарантії із 17 державами. Але в колі партнерів України, зокрема, в Німеччині, «схоже досі не готові серйозно говорити про безпекові гарантії», адже є багато відкритих питань.

Читайте також: Депутат Бундестагу закликає дати Україні більше зброї, а не критикувати ЗСУ

Експерт підкреслив, що Путін розпочав війну не для того, щоб захопити територію, а щоб фундаментально змінити безпековий порядок у Європі.

«І доки в нас не буде відповіді на запитання, як має виглядати безпековий порядок, миру не буде», - підсумував Ланге, який відвідував Україну, зокрема прифронтові зони, в липні та вересні цього року.

Дводенна конференція «Київський діалог» відбувається 28-29 вересня в берлінському офісі Фонду Конрада Аденауера за участі німецьких та українських політиків і експертів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-