Більша частина світу готова говорити про майбутнє без Росії - експерт

Більша частина світу готова говорити про майбутнє без Росії - експерт

Укрінформ
Більшість світу, зокрема значна частина Глобального Півдня, готова говорити про майбутнє світу без Росії.

Про це в ефірі Українського Радіо сказав експерт Ради зовнішньої політики "Українська Призма" Олександр Краєв.

Він зазначив, що американці зараз більш скрупульозно реагують на те, що саме треба Україні. "Наші запити тепер виконуються не щомісячно, а фактично щотижнево. Бо вони розуміють, що при наступі змінна природа війни стає ще більш непередбаченою", - акцентував Краєв.

При цьому експерт додав, що проєкти зі спільного виробництва зброї в Україні - це дуже позитивні тенденції". "Ці компанії показують великим західним інвесторам, що навіть зараз в Україну можна привозити своє обладнання, можна вкладатися і це буде працювати", - сказав він.

Говорячи про те, наскільки у світі є розуміння того, що українська "Формула миру" може спрацювати, експерт зазначив: "Ми побачили, що більшість світу, в тому числі значна частина Глобального Півдня, готова говорити про майбутнє світу без Росії. Вони готові говорити про нову систему безпеки, де Москва не має права голосу. І дуже правильно, що серед цих країн був Китай, який дійсно активно долучився до цього процесу. Тому перспективи нашої Формули миру доволі непогані".

Читайте також: Допомога задля перемоги України має зруйнувати путінський режим - євродепутатка

Проте, за його словами, цей процес "може почати свій рух тільки коли ми виженемо з нашої території російські війська".

Як повідомлялося, у Саудівській Аравії 5-6 серпня відбулася друга зустріч на рівні радників з національної безпеки та політичних директорів щодо ключових принципів миру на основі Формули миру Президента України Володимира Зеленського.

У Формулі миру, зокрема, йдеться про забезпечення радіаційної, ядерної, продовольчої, енергетичної безпеки, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, протидію екоциду, недопущення ескалації, фіксацію закінчення війни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-