Зеленський назвав основні труднощі для проведення виборів під час війни

Зеленський назвав основні труднощі для проведення виборів під час війни

Укрінформ
Найбільшими складнощами для виборів під час війни є безпекові питання щодо присутності спостерігачів, голосування військових, жителів тимчасово окупованих територій та українців за кордоном, а також фінансування кампанії.

Про це Володимир Зеленський сказав під час спільної з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо пресконференції, відповідаючи на запитання власного кореспондента Укрінформу.

«Ми (на переговорах у Канаді – ред.) навіть не порушували питання виборів, тому що сьогодні через безпеку воно не актуальне… Закон забороняє під час війни проводити ті чи інші вибори. Я готовий абсолютно. Безпека – складний елемент проведення виборів. Перша складність у тому, щоб вибори провели демократично і прозоро. Для цього потрібні незалежні спостерігачі з різних країн світу», - сказав Президент.

За його словами, проблемним є питання, як голосувати людям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях –  які були захоплені росіянами з 24 лютого 2022 року.

Крім того, глава держави нагадав, що мільйони українців перебувають за кордоном і поки ніхто не може знайти відповідь, як організувати їхнє голосування.

Читайте також: Зеленський виступив в парламенті Канади

Президент також відзначив, що можуть бути окремі труднощі з волевиявленням військових, яких в Україні налічується мільйон.

«Як в окопах вони будуть голосувати? І як вони голосуватимуть навіть на дільницях біля лінії фронту? Це говорить про те, що все повинно бути в бомбосховищах, тому що ми знаємо Росію, вона розстріляє всіх людей, які прийдуть. І хто зі спостерігачів піде в окопи, готовий приїхати і там працювати?», - акцентував глава держави.

Він підкреслив, що стосовно військових може бути найбільша несправедливість, оскільки «люди, які захищають права і свободи громадян, не будуть мати права і свободи, щоб проголосувати, це якийсь нонсенс».

Читайте також: Понад 100 громадських організацій закликають не проводити вибори під час війни

Зеленський також звернув увагу на фінансування виборів: «В Україні - і абсолютно справедливо, коли гроші сьогодні хоче парламент або уряд направити на той чи інший напрямок, окрім зброї, суспільство не готове це підтримувати. І не просто не готове - воно проти максимально, тому що йде війна».

Президент додав, що «треба про це думати, працювати - якщо все вийде, можна проводити».

Як повідомлялося, українська делегація на чолі з Президентом Володимиром Зеленським напередодні прибула з візитом у Канаду, до цього відбувся візит у США.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-