Рада закликала світ засудити проведення Росією «виборів» на ТОТ

Рада закликала світ засудити проведення Росією «виборів» на ТОТ

Укрінформ
ВР звернулася до міжнародних організацій щодо засудження проведення РФ незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Про це повідомив народний депутат України із парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Він уточнив, що постанову №10054 підтримало 307 парламентаріїв.

У зверненні Рада закликає міжнародні організації, парламентські асамблеї, уряди та парламенти іноземних держав засудити проведення російською федерацією незаконних виборів на тимчасово окупованих частинах територій, визнати нелегітимними всі органи влади РФ усіх рівнів, члени яких були «обрані» під час проведення незаконних виборів на тимчасово окупованих частинах територій, що були створені внаслідок цих незаконних виборів, а також будь-які рішення, що ухвалюються цими органами.

Український парламент також закликає визнати російську виборчу систему такою, що не відповідає міжнародним демократичним стандартам та не може вважатися легітимним інструментом організації народного волевиявлення, а також посилити санкційний тиск на РФ та безпосередньо осіб, причетних до організації та проведення незаконних виборів на тимчасово окупованих частинах територій.

Верховна Рада також наголошує на необхідності продовження надання Україні необхідної військової допомоги для посилення її оборонних можливостей та сприяння відновленню територіальної цілісності України та закликає взяти участь в імплементації Формули миру Президента України з метою припинення агресивної.

Читайте також: На окупованому Запоріжжі майже половина кандидатів на псевдовиборах - з Росії

Окрім того, український парламент рекомендує уникати офіційних контактів з так званими «посадовими особами» незаконно обраними на тимчасово окупованих частинах територій України.

Голові ВР доручається забезпечити невідкладне направлення тексту Звернення до міжнародних організацій, парламентських асамблей, урядів та парламентів іноземних держав.

Документом рекомендується Комітетам ВР, народним депутатам України, керівникам депутатських груп ВР з міжпарламентських зв‘язків з іноземними державами та постійних делегацій ВР у міжнародних парламентських організаціях здійснювати інформування іноземних партнерів щодо засудження проведення Російською Федерацією незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Читайте також: Фарс, як і псевдореферендуми: Мін’юст про заплановані РФ «вибори» на окупованих територіях

Як повідомлялося, на так званих виборчих дільницях у тимчасово захоплених районах Луганської області російські загарбники обшукували всіх, хто прийшов взяти участь у псевдовиборах. У тимчасово захопленому Маріуполі людей для участі в «голосуванні» на псевдовиборах шукали навіть на пляжах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-