Зеленський у Радбезі ООН закликав створити систему превенції агресії

Зеленський у Радбезі ООН закликав створити систему превенції агресії

Укрінформ
Потрібна система превенції агресій через раннє реагування на дії, спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету держав. 

Про це Президент України Володимир Зеленський заявив під час виступу на Радбезі ООН, передає Укрінформ. 

“Потрібна система превенції агресій через раннє реагування на дії, спрямовані проти територіальної цілісності та суверенітету держав. Настав час це зробити”, - сказав Зеленський.

Відео: ОП

Він зазначив, що націям світу варто погодити такий механізм реагування на агресії для захисту інших, який би кожен хотів для власної безпеки.

Президент України підкреслив, що російське вторгнення в Україну показало, що саме може бути таким механізмом.

Читайте також: Зеленський в ООН назвав два кроки для повного припинення бойових дій

Зеленський наголосив, що серед іншого, потрібні потужні санкції проти агресора, і не лише на етапі, коли вже відбулась Буча, а й на етапі, коли збирається армія вторгнення.

“Кожен, хто хоче почати війну, має бачити ще до своєї фатальної помилки, що саме втратить, коли почне війну”, - зауважив він.

Глава держави наголосив, що питання про застосування превентивних санкцій має виноситись на розгляд Ради Безпеки ООН автоматично, коли будь-який член Генеральної Асамблеї заявляє про загрозу агресії.

“Українські солдати зараз своєю кровʼю роблять те, що Рада Безпеки ООН має робити своїми голосуваннями, – зупиняють агресію та захищають принципи Статуту ООН”, - додав Зеленський.

Читайте також: Зеленський: Застосування права вето може стати ключовою реформою в роботі ООН

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський взяв учать у відкритих дебатах Ради Безпеки ООН на тему «Дотримання принципів та цілей Статуту ООН через ефективну багатосторонність: підтримання миру та безпеки України».

Тема дебатів, які проходять 19–23 вересня, – «Відновлення довіри та глобальної солідарності: прискорення дій щодо Порядку денного до 2030 року і його Цілей сталого розвитку для забезпечення миру, процвітання, прогресу та стійкості для всіх».

Зеленський здійснює візит до Нью-Йорка 18–20 вересня. Загальні дебати Генасамблеї проходять 19–23 вересня.

21 вересня Президент України має зустрітися у Вашингтоні з Президентом США Джо Байденом.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-