Австрія проти вступу України до ЄС за прискореною процедурою раніше від Західних Балкан

Австрія проти вступу України до ЄС за прискореною процедурою раніше від Західних Балкан

Укрінформ
Австрія проти того, щоб Україна вступала до Європейського Союзу за прискореною процедурою, поки Західні Балкани не приєдналися до Євроспільноти.

Про це заявила виконувачка обов’язків посла, радниця-посланниця посольства Австрії в Україні Анна-Марія Штайнер під час публічного обговорення "Вступ України до ЄС: українські та європейські експерти і політики про початок реальних переговорів", повідомляє Укрінформ. 

Дипломатка акцентувала, що для ЄС розширення – це «не лише бюрократична вправа, а справжня політична стратегія». За словами Штайнер, Австрія виступає за розширення ЄС і надає підтримку Західним Балканам у питанні євроінтеграції. 

Водночас в.о. посла зауважила, що Австрія - за покрокову інтеграцію країн до ЄС, і ця позиція була сформульована ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

«Таким був план для Західних Балкан, але мені здається, що схожий план має існувати і для України», - зазначила Штайнер.

Читайте також: Зеленський закликав депутатів прийняти закони, необхідні для вступу України в ЄС

У цьому контексті вона зауважила, що Україна як країна-кандидат на вступ до ЄС може стати частиною транскордонної мережі, брати участь у проєкті Horizon Europе, у наукових дослідженнях, поступово отримати доступ до європейських бюджетів залежно від досягнень у тій чи інші сфері. 

«Чого ми не хочемо - щоб наразі Україна отримала цей прискорений вступ до ЄС, поки Західні Балкани не можуть цього зробити. Ми розуміємо, що цей процес складний. Ми просто хочемо, щоб до всіх було однакове ставлення. Звісно, багато залежить від внутрішніх процесів, бо ким би ви не були – Північною Македонією чи Україною, - ви маєте розвиватися і досягати прогресу», - сказала в.о. посла Австрії

Вона додала, що наразі австрійська сторона бачить величезну мотивацію до реформ в Україні, особливо після повномасштабного вторгнення. 

«Ми всі чекаємо на звіт Єврокомісії (щодо виконання семи рекомендацій - ред.), щоб зрозуміти, що відбувається. Але ми вже бачимо, що Україна належить до європейської родини», - резюмувала Штайнер.

Читайте також: Україні під час вступу до ЄС треба імплементувати близько 3000 актів європейського права - урядовець

Як повідомлялося, Європейська комісія на початку серпня розпочала підготовку звіту щодо розширення, в якому має висловити рекомендацію щодо переговорів про вступ України до ЄС. Очікується, що він має бути оприлюднений у другій половині жовтня.

Президент Володимир Зеленський очікує на рішення держав Європейського Союзу щодо початку у 2023 році переговорів про членство України в ЄС.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що у жовтні Україна не почує, що виконала всі сім рекомендацій Європейської комісії, але закриє повністю лише деякі з них. Водночас держава розцінює грудень 2023 року як останню нагоду для політичного рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-