Для України важливо залучити Китай та Глобальний Південь до Формули миру – Зеленський

Для України важливо залучити Китай та Глобальний Південь до Формули миру – Зеленський

Укрінформ
Залучення Китаю та країн Глобального Півдня до реалізації Української формули миру забезпечить реальну політичну та економічну ізоляцію Росії.

Як передає Укрінформ, про це заявив Президент Володимир Зеленський на дискусійній панелі 18-ї зустрічі Ялтинської європейської стратегії «Майбутнє вирішується в Україні», повідомляється на сайті глави держави.

«Для нас важливо залучити Китай до Формули миру. Для нас важливо залучити Глобальний Південь конкретно на наш бік. Усе це матиме вплив, і буде реальна, конкретна – не абстрактна – політична ізоляція Росії. За політичною ізоляцією завжди йде ізоляція економічна. І мілітарна. Це дуже важливі кроки», – сказав Зеленський.

Читайте також: Зеленський: Кроки України в контрнаступі сьогодні швидші, ніж нові санкційні пакети

Він також зазначив, що прямий меседж Китаю Російській Федерації щодо неприпустимості залякування ядерною зброєю був справді вагомим.

На переконання глави держави, Україна обрала правильну стратегію в напрямку імплементації Формули миру. Зокрема, відбулася вже друга зустріч на рівні радників із питань національної безпеки щодо Формули, яка сприяла залученню ширшого кола країн, зокрема Глобального Півдня.

«Це був надзвичайно важливий крок – додалися країни, які ще вчора балансували й хотіли пропонувати щось відокремлене від нашої стратегії щодо закінчення війни», – констатував Президент.

За його словами, Україна готова вислухати пропозиції партнерів щодо пунктів Формули миру, зокрема стосовно ядерної, продовольчої безпеки та загалом встановлення миру.

Читайте також: Без моралі людство може залишитись рабами «путіних», які вбивають заради капризів – Зеленський

«Ми готові чути ваші пропозиції. Всі. У нас є спільні речі, які нам усім потрібні. Ви не хочете захищати Україну? Добре, захищайте від ядерної зброї весь світ. Ви не хочете захищати українського фермера? Добре, захищайте, будь ласка, своїх людей від голоду. Тобто спільні інтереси повинні бути», – наголосив Глава держави.

Зеленський повідомив, що після зустрічей на рівні радників у Копенгагені та Джидді триває підготовка третьої зустрічі, яка, як очікується, буде ще потужнішою.

«Після цього можемо вийти на перший саміт лідерів. І на цьому саміті нам потрібно зібрати якомога більше країн світу», – зазначив Президент.

Як повідомлялося, зустріч радників лідерів держав щодо української Формули миру відбулася 5-6 серпня 2023 року в Джидді (Саудівська Аравія). У межах форуму українська делегація також провела низку двосторонніх зустрічей з делегаціями більш як 30 країн.

Читайте також: Зеленський на YES: Для багатьох у світі Україна - це особистий моральний вибір

Формула миру, вперше озвучена Президентом Зеленським на саміті G20 у листопаді 2022 року, містить 10 пунктів: радіаційна та ядерна безпека; продовольча безпека; енергетична безпека; звільнення всіх полонених і депортованих; виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності та світового порядку; виведення російських військ та припинення бойових дій; повернення справедливості, отже, трибунал для винних в агресії та компенсація збитків; протидія екоциду; гарантії безпеки для України задля недопущення ескалації; фіксація закінчення війни.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-