Зеленський: Кроки України в контрнаступі сьогодні швидші, ніж нові санкційні пакети

Зеленський: Кроки України в контрнаступі сьогодні швидші, ніж нові санкційні пакети

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що кроки України в контрнаступі сьогодні напевно швидші, ніж нові санкційні пакети, а прискорення наступальних дій залежить від того, як швидко Україна отримуватиме потужну зброю.

Як передає Укрінформ, про це глава держави заявив, відповідаючи на запитання під час панельної дискусії на 18-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії «Майбутнє вирішується в Україні», повідомляється на сайті Президента.

«Уповільнюється війна. Це є, ми це визнаємо. Ускладнюються й уповільнюються всі процеси: від санкцій до надання зброї... Коли деякі партнери кажуть: так що там із контрнаступом, коли буде наступний крок? Моя відповідь: на сьогодні наші кроки напевно швидші, ніж нові санкційні пакети», – сказав Зеленський.

Відео: ОП
Читайте також: Без моралі людство може залишитись рабами «путіних», які вбивають заради капризів – Зеленський

Він висловив переконання, що чим швидше Україна отримуватиме більше потужної далекобійної зброї, то швидше відбуватимуться контрнаступальні дії та звільнення від окупантів українських земель.

«Важливо, що наші воїни йдуть уперед, і що на нашому боці ініціатива. Ми не повинні порівнювати те, що було вчора. Ми маємо порівнювати, де всі ми були в іншому житті – 24 лютого, коли було відчуття окупації нашої держави. А сьогодні ми звільнили велику частину нашої території», – зазначив глава держави.

Він підкреслив, що розуміє бажання людей якнайшвидше відновити територіальну цілісність України, бо зрештою спокій і мир у нашій державі й в усій Європі та світі буде тоді, коли Україна поверне всі свої території. Водночас Зеленський зауважив, що війна, яку веде Росія на території України, складна, і багато процесів уповільнюється.

У зв'язку з цим він наголосив, що для пришвидшення контрнаступальних дій Україні потрібна конкретна техніка, зокрема сучасні винищувачі.

Читайте також: Зеленський на YES: Для багатьох у світі Україна - це особистий моральний вибір

«Є конкретні квадратні кілометри нашої землі, і кожен звільнений метр – це людське життя… Що довше, то більше людей страждає. Як впливає зброя? Конкретно й безпосередньо, без абстракцій та риторик. Є конкретний вплив конкретної зброї. Що вона потужніша, далекобійніша, то швидше йде контрнаступ. Відновлення нашої території. Якщо в небі нас немає, а Росія є, вони зупиняють нас із неба. Зупиняють наш контрнаступ», – наголосив Президент.

При цьому він висловив вдячність усім партнерам України на чолі зі США, які надають оборонну допомогу та зміцнюють українські сили оборони для звільнення всіх наших земель.

Зеленський наголосив, що держави-партнери не просто допомагають Україні, а й підтримують безпеку своїх громадян, свободу та життя своїх людей – ті цінності, які починаєш берегти за крок до їх втрати, наприклад, за крок до окупації.

Читайте також: Зеленський анонсував новини у питанні нової зброї для України

YES — форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. У межах форуму відбувається діалог між лідерами України, ЄС, США та інших частин світу. YES об’єднує лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.

Конференція була започаткована у 2004 році, по 2013 рік щорічні зустрічі проводилися у Лівадійському палаці в Ялті. Після окупації Криму Росією щорічні зустрічі YES було перенесено до Києва.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-