Кислиця в РБ ООН нагадав, що перший вирок Нюрнберга стосувався злочинів проти дітей

Кислиця в РБ ООН нагадав, що перший вирок Нюрнберга стосувався злочинів проти дітей

Укрінформ
Перший Нюрнберзький вирок щодо нацистських лідерів стосувався злочинів проти дітей, як і перший ордер МКС на арешт російського президента Володимира Путіна.

Про це заявив у четвер на засіданні Ради Безпеки ООН постпред України при ООН Сергій Кислиця, передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

За словами Кислиці, російські злочини проти дітей, як і нацистські під час Другої світової війни, є одним з найжахливіших маркерів війни. А Росія з 2014 року цілеспрямовано проводить політику масового викрадення українських дітей та їхньої насильницької індоктринації, сказав він.

Постпред нагадав, що з лютого 2022 року російська влада неодноразово заявляла, що «переселила» з України до Росії понад 700 тис. дітей. Україна має вагомі підстави вважати, що кілька сотень тисяч українських дітей були насильно та незаконно вивезені Росією, додав він.

За словами дипломата, після депортації до Росії або на тимчасово окуповані території України діти піддаються «агресивному промиванню мізків, спрямованому на зміну їхньої свідомості, стирання української ідентичності та підготовку слухняних солдатів для російської армії в майбутньому».

Кислиця закликав відповідні установи та посадовців ООН, зокрема ЮНІСЕФ та спеціального представника генсека з питань дітей та збройних конфліктів, «зайнятися питанням масового викрадення дітей з окупованих територій України до Російської Федерації та Білорусі, а також належним чином моніторити і звітувати з цього приводу».

Кислиця також зауважив, що у вересні в рамках чергової сесії Генасамблеї ООН відбудеться Саміт майбутнього, обговорюватимуться цілі сталого розвитку.

«Немає майбутнього без дітей. Де права дітей у наших дискусіях під час підготовки до саміту? Де питання дітей у багатьох конфліктах? На яке майбутнє ми сподіваємося, якщо дітей убивають і викрадають?.. Як ми можемо забезпечити сталий розвиток в умовах щоденної втрати дитячих життів?» – наголосив він.

Він також нагадав «представникам путінського режиму в цій залі» про те, «що сталося з нацистськими дипломатами після поразки злочинного режиму іншого диктатора і що на них чекає».

За словами Кислиці, у 2010 році було оприлюднено доповідь про дипломатів Третього Рейху, їхню причетність до Голокосту та інших нацистських злочинів.

«Для високопоставлених слуг режиму було майже неможливо відмежуватися від злочинів, які скоював нацистський режим. Знайдіть час і прочитайте цей звіт, можливо, він допоможе вам розірвати контракт з дияволом», – звернувся він до представників РФ.

Читайте також: Росія та Білорусь мають відповісти за злочини щодо українських дітей – США в Радбезі ООН

Як повідомлялося, у четвер Рада Безпеки ООН обговорює наслідки російської війни проти України, зокрема проблему захисту українських дітей в умовах путінської агресії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-