Спецтрибунал щодо злочину агресії РФ має бути виключно міжнародним – голова ВС

Спецтрибунал щодо злочину агресії РФ має бути виключно міжнародним – голова ВС

Укрінформ
Спеціальний трибунал щодо злочину агресії РФ має бути виключно міжнародним.

Про це на міжнародній конференції «Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Справедливість має відбутися» у Києві сказав голова Верховного суду Станіслав Кравченко, передає кореспондент Укрінформу.

«Із приводу моделей, які пропонуються. Особисто я маю певне бачення і згоден із тією позицією, що це повинен бути виключно (спеціальний незалежний – ред.) міжнародний трибунал», – сказав голова ВС.

На його думку, щодо гібридного варіанту трибуналу у практичній площині вже можна побачити проблеми і складнощі з його виконанням.

Кравченко зазначив, що 24 лютого 2022 року в Україні розпочалося активне вторгнення і найжорстокіший конфлікт, який можна побачити на теренах Європи, починаючи із часів завершення Другої світової війни.

За його словами, резонних причин цього конфлікту просто немає. «І ми маємо розуміти, що якщо зараз ситуація не буде оцінена з огляду на міжнародне право, то, очевидно, виникають певні сумніви взагалі у ефективності правових систем, які зараз існують, а, відповідно, і правових міжнародних інституцій. Тому сьогодні, піднімаючи питання саме спецтрибуналу, я без перебільшення хочу сказати, що ми діємо в інтересах всього світу», – вважає він.

Читайте також: Кориневич: Україна напрацювала різні аспекти спецтрибуналу щодо агресії РФ

Голова ВС, говорячи про те, навіщо Україні спецтрибунал, заявив, що є розуміння того, що для того, щоб настала повномасштабна справедливість, Україні необхідна саме допомога світової спільноти.

«І я сьогодні вдячний тим 38 країнам з усього світу, які цю ідею підтримали, та робочій групі, яка була створена і фактично вже напрацьовує моделі (щодо того – ред.), як же ми будемо рухатися далі», – зазначив Кравченко.

На його переконання, питання покарання і матеріальної відповідальності країни-агресора – РФ – є надзвичайно важливими.

Як повідомлялося, посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич заявив, що спецтрибунал має засудити орієнтовно 20 топ-посадовців РФ, а решту злочинців – інші суди.

До коаліції (Core Group) зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України увійшли представники 38 держав та кілька представників міжнародних організацій, які вже провели низку робочих зустрічей.

Читайте також: Зараз розглядаються два варіанти створення спецтрибуналу для Росії - Костін

Україна спільно з партнерами просуває створення спеціального трибуналу для притягнення до кримінальної відповідальності керівництва Російської Федерації за скоєння злочину агресії проти України.

Створення такого трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ та окремі держави.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-