Посол США при НАТО сказала, чого очікувати Україні на саміті у Вільнюсі

Посол США при НАТО сказала, чого очікувати Україні на саміті у Вільнюсі

Укрінформ
Під час саміту НАТО у Вільнюсі союзники надішлють Україні чіткий сигнал твердої підтримки - як негайної на полі бою, так і допомоги у довгостроковій трансформації та у переході на стандарти Альянсу.

Про це під час публічної дискусії формату Brussels Sprouts у рамках Центру з нової американської безпеки (CNAS) заявила представниця США при НАТО посол Джуліан Сміт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щодо України, її майбутніх відносин з Альянсом, гарантій безпеки, - ми зараз працюємо над цим пакетом для саміту. Президент Зеленський має намір особисто прибути у Вільнюс, тож ми зараз працюємо одночасно над декількома речами. Ми дивимося, як можемо розширити нашу практичну допомогу, і не лише у тому, що союзники надають просто зараз, аби українці могли продовжувати повертати свої території. Ми також дійсно хочемо надіслати сигнал до Росії та для наших друзів в Україні: незалежно від того, коли завершиться ця війна, союзники по НАТО будуть продовжувати стояти пліч-о-пліч з Україною», - сказала американська дипломатка.

Вона зауважила, що така довгострокова допомога для України буде спрямована на її модернізацію, на досягнення взаємосумісності з НАТО, буде пов’язана із усім комплексом питань, що стосуються довгострокових відносин з Альянсом. Водночас союзники ще мають сформулювати положення підсумкового комюніке, які б надали Україні чіткий сигнал підтримки в її амбіціях з політичного зближення з НАТО, та одночасно відобразили різні погляди, що їх мають союзники навколо цього питання.

Читайте також: Зеленський: На саміті у Вільнюсі варто надати Україні чіткий алгоритм приєднання до НАТО

«Великим питанням залишається те, як ми відобразимо у комюніке положення щодо членства в НАТО. Як ви знаєте, є різні погляди серед союзників. Ми маємо (позицію – ред.) самих українців, які запитують про належне запрошення. Ми маємо деяких союзників, які дивляться на Бухарест 2008 року (саміт НАТО – ред.) і почуваються зручно з його формулюваннями. Між цими позиціями є багато «сірого простору». Протягом наступних п’яти тижнів ми знайдемо шлях, як відповісти на занепокоєння України та надіслати сигнал її народу, що НАТО зацікавлено у цих відносинах на тривалу перспективу», - зазначила Сміт.

«Росія не досягне успіху у спробах примусити всіх нас «відвести погляд». Імовірно, Путін думав, що ми будемо розчаровані та втратимо зацікавленість в Україні, але ми можемо сказати тут і серед усіх союзників, що цього не станеться. Наша єдність залишається твердою, Безумовно, перед нами постають виклики з усією цією допомогою, що вже була надана, але зобов’язання підтримувати Україну, щоб вона перемогла, є твердими, і ми будемо здатні чітко й голосно донести це послання у Вільнюсі», - додала посол США.

Як повідомлялося, 11-12 липня у Вільнюсі відбудеться черговий саміт НАТО, який серед найважливіших питань розгляне продовження допомоги Україні у боротьбі проти російської агресії.

Читайте також: Вступ до НАТО є найкращою гарантією безпеки для України – Президент

Президент Володимир Зеленський висловив намір особисто взяти участь у цій зустрічі. При цьому на всіх рівнях українська сторона наголосила, що запевнень про те, що «Україна стане членом Альянсу», які буди зроблені під час Бухарестського саміту НАТО у 2008 році, вже недостатньо. Натомість Україна ставить перед союзниками питання щодо надання гарантій безпеки та чіткої перспективи руху до повноправного членства в Альянсі.

Фото: EPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-