Зеленський виступив на засіданні Європейського комітету регіонів

Зеленський виступив на засіданні Європейського комітету регіонів

Відео
Укрінформ
В Україні попри розв’язану російськими загарбниками війну система управління відповідає європейській системі демократії і ґрунтується на повазі до регіонів та громад.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на пленарному засіданні Європейського комітету регіонів, повідомляє Укрінформ.

«Коли ми впроваджували в нашій країні реформу децентралізації, ми орієнтувалися на найкращі європейські практики управління та розмежування повноважень між центром та громадами. Зараз система управління в Україні навіть в умовах воєнного часу відповідає європейській системі демократії. Можуть бути різні національні погляди на те, якою бути конкретній системі влади в конкретній країні, але базовий принцип поваги до регіонів, поваги до громад і спільнот обов’язковий для всіх», - сказав глава держави.

Читайте також: Зеленський вручив нагороди працівникам Служби спецзвʼязку

Зеленський підкреслив, що прикладів єдності України та інших країн Європи, спільних цінностей і правил життя доволі багато, та висловив сподівання, що всі вони незабаром дадуть «логічний результат» – повноправне приєднання України до ЄС.

Президент висловив вдячність європейським містам і громадам за надання прихистку українцям, які змушені тікати від російської агресії.

Відео: ОП

«Коли зараз міста і громади Європи, ваші міста і громади, дають прихисток нашим людям, вони допомагають більше, ніж просто людям, вони допомагають ідеї Європи – нашого спільного дому усіх європейців. Я дякую вам за це», - зазначив він.

Читайте також: Зеленський призначив заступника голови СБУ та звільнив очільника спецслужби на Хмельниччині

Також глава держави нагадав, що в Україні діє Конгрес місцевих та регіональних влад для ефективності взаємодії між центром і регіонами та запросив членів Європейського комітету регіонів до співпраці як на рівні з Конгресом, так і на рівні окремих регіонів, а також офісів міжнародного співробітництва, що створюються для сприяння відбудови Української держави.

Зеленський також запросив представників європейських регіонів відвідати Україну.

Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів телефонну розмову з колишнім генсеком НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном.

Фото ілюстративне, ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-