ЄС закликає Бразилію відрізняти агресора й жертву в російській війні проти України

ЄС закликає Бразилію відрізняти агресора й жертву в російській війні проти України

Укрінформ
ЄС вітає будь-які мирні ініціативи, що можуть привести до швидкого завершення злочинної та неспровокованої агресії росії проти України, але при цьому не варто забувати, хто є агресором, а хто – жертвою у цьому конфлікті.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, речник ЄС Пітер Стано так прокоментував нещодавні заяви президента Бразилії щодо створення нового формату за зразком G20, та обмеження постачання військової допомоги для України, щоб привести «сторони конфлікту» в Україні за стіл переговорів.

«Ми не можемо коментувати кожну з ремарок або контекст, в яких вони були зроблені, зокрема, й те, про що, за повідомленнями, заявив президент Бразилії. Я лише хочу нагадати про головні факти. Перший факт: росія, і лише росія, несе відповідальність за злочинну та неспровоковану агресію проти України. Не існує питання, хто є агресором, і хто є його жертвою. Росія вбиває мирне населення України, руйнує українську цивільну інфраструктуру, росія викрадає українських дітей, краде українську власність та територію. США та ЄС, разом із міжнародними партнерами, допомагають Україні скористатися законним правом на самооборону», - наголосив Стано.

Читайте також: Президент Бразилії закликав США припинити «заохочувати» війну в Україні

Він нагадав, що росія своїми діями грубо порушує Хартію ООН, що було визнано також і Бразилією, яка, в числі 141-ї держави, голосувала за резолюцію із засудженням російської агресії, за документ, що закликає росію зупинити цю війну та вивести свої сили з усієї території України у її міжнародно визнаних кордонах. Такий же заклик містився у спільній заяві G20 у Балі, - Бразилія також є членом цієї організації.

Стано рішуче відкинув спекуляції щодо того, що ЄС або США, підтримуючи Україну, нібито, допомагають продовжувати цю війну.

«Правдою є те, що ЄС, США та їх міжнародні партнери підтримують Україну, яка є жертвою агресії. Якщо цього не робити, Україна постане перед загрозою знищення, як держава й нація, тому що саме це є заявленою метою путінської війни», - наголосив речник ЄС.

«Коли йдеться про мирні ініціативи, Європейський Союз підтримував їх задовго до того, як путін вирішив розпочати це кровопролиття проти народу Україну. Ми надавали росії декілька пропозицій, як вирішити власні занепокоєння цивілізованим шляхом, за столом переговорів. росія відповіла агресією у лютому минулого року. Після цього будь-яка спроба досягти миру зустрічала з боку путіна лише подальшу ескалацію», - додав Стано.

Він нагадав, що кремлівське керівництво почало використовувати в якості зброї енергію та голод, що завдало шкоди не лише Україні, але й усьому світу. Путін спробував перетворити на зброю й зиму, та почав вдаватися до ядерних погроз.

Читайте також: Клімкін вважає небезпечною для України пропозицію президента Бразилії про посередництво

«У цій ситуації ЄС підтримує будь-які мирні ініціативи, які можуть зупинити путіна та утримати його від продовженні цієї злочинної агресії. ЄС підтримує досягнення миру так швидко, як це можливо. Але не варто забувати про те, що Україна є жертвою агресії. Україна сама визначатиме умови, за якими початок мирних переговорів буде можливим», - наголосив речник ЄС.

Як повідомлялося, президент Бразилії Лула да Сілва закликав світ створити аналог групи країн G20 для завершення російсько-української війни, щоб врятувати світову економіку. Раніше він заявив також, що США повинні припинити «заохочувати війну» в Україні.

Раніше Лула да Сілва запропонував Україні поступитися Кримом, щоб припинити війну. У Міністерстві закордонних справ відповіли на це, що Україна не торгує своїми територіями і не вбачає жодної причини поступатися хоча б сантиметром української землі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-