Рада ухвалила закон про іспити для отримання громадянства України

Рада ухвалила закон про іспити для отримання громадянства України

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України”.

Про це народний депутат із парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

За його словами, ухвалення документа підтримав 281 парламентарій.

Так, ухвалений законодавчий акт зобов’язує осіб, які хочуть отримати громадянство України, складати іспити з основ Конституції України, історії України, а також на рівень володіння державною мовою.

Читайте також: Більшість з позбавлених громадянства осіб мали паспорти інших держав - Зеленський

Іноземці чи особи без громадянства, які мають визначні заслуги перед Україною, прийняття яких до українського громадянства становить державний інтерес, або які в установленому законодавством порядку проходять військову службу за контрактом у Збройних силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України, особи, які отримали посвідку на тимчасове проживання, упродовж двох років з моменту набуття громадянства мають скласти відповідні іспити та подати документи про їх складання.

Невиконання зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України, на рівень володіння державною мовою вказаними категоріями осіб є підставою для втрати громадянства України.

Читайте також: Понад 60% громадян вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі

Складання іспитів має здійснюватися в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила законопроєкт “Про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України” (№7606) у першому читанні 18 жовтня 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-