Лубінець: З 2014 року рф порушила майже 400 договорів міжнародного права

Лубінець: З 2014 року рф порушила майже 400 договорів міжнародного права

Укрінформ
росія з 2014 року, від початку війни з Україною, порушила загалом майже 400 договорів міжнародного права, серед яких є і Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Про це повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець, передає Укрінформ.

“З 2014 року, від початку агресії проти України, росія цинічно порушила майже 400 різних договорів міжнародного права, серед них і Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації”, - зазначив омбудсмен.

За його словами, у 2017 році Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з позовом проти рф про порушення цієї Конвенції. Звинувачення, висунуті росії, стосуються політики дискримінації щодо етнічних українців і кримських татар у тимчасово окупованому Криму.

Лубінець зазначив, що на міжнародному рівні расова дискримінація визнана найнебезпечнішою формою порушення прав і свобод людини. “Наразі одним з найбільш дискримінованих процесів є факт окупації території України росією, що є прямим порушенням норм міжнародного права, зокрема, прав людини на етнічному та національному ґрунті”, - додав він.

За його словами, саме росія знищує українців лише за те, що ми - українці, примусово переміщує і депортує наших дітей, вдається до репресій представників корінного народу на Кримському півострові.

Уповноважений ВР наголосив, що Україна завжди дотримувалася і дотримується принципів гуманізму та верховенства права, не обмежуючи в правах народи різних національностей, які проживають на нашій території.

Лубінець додав, що аналіз звернень громадян, які надходять до Офісу омбудсмена, та результати моніторингу ЗМІ свідчать про те, що в Україні фіксуються напади на ґрунті расової ненависті та випадки поширення мови ворожнечі.

За його даними, торік до них надійшло: 40 звернень щодо дискримінації за етнічною та національною ознакою, 3 – щодо расової нетерпимості та за кольором шкіри, 33 звернення – щодо обмежень за релігійними переконаннями.

На його переконання, необхідно підвищувати рівень толерантності в українському суспільстві, зокрема, активізацією просвітницької роботи з професійними та цільовими групами.

“Рівність і справедливість для всіх – це фундаментальна цінність демократичного світу, в якому немає місця жодній дискримінації - будь-то расовій, етнічній або національній. Тому всі її прояви мають суворо присікатися, а винні - нести відповідальність”, - заявив він.

Читайте також: Україні треба підготувати законодавство до визнання злочинів проти людяності - правозахисниця

Як повідомлялося, 21 березня відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації. Цей день був проголошений Генеральною асамблеєю ООН 1966 року як застереження людству від трагічних наслідків ненависті на расовому ґрунті.

Фото: Facebook / Дмитро Лубінець

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-