Єврокомісар Бретон закликає перевести оборонну промисловість ЄС на воєнні рейки

Єврокомісар Бретон закликає перевести оборонну промисловість ЄС на воєнні рейки

Укрінформ
Країни ЄС мають знайти шлях для негайного постачання Україні необхідних боєприпасів, забезпечення поповнення власних арсеналів і для досягнення таких цілей перевести власну оборонну промисловість на режим виробництва в умовах війни.

Про це сьогодні у Стокгольмі перед початком неформальної зустрічі міністрів оборони країн-членів ЄС заявив єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми зараз перебуваємо у вирішальному моменті для підтримки України. Абсолютно необхідно, щоб ми перейшли до режиму «економіки війни» з точки зору постачання та оборонної промисловості. Ми маємо зробити все, що від нас залежить, щоб здійснити поставки в Україну, особливо – боєприпасів», - наголосив єврокомісар.

Читайте також: Австрія підтримує спільні закупівлі ЄС боєприпасів для підтримки України

Він повідомив, що під час зустрічі разом із високим представником ЄС представить план дій, який матиме три складові.

Перший етап цього плану має забезпечити надання Україні усього можливого вже зараз, із існуючих запасів, і це передусім стосується поставок боєприпасів. На другому етапі ЄС має суттєво підвищити спроможності власної оборонної промисловості. На третьому етапі ЄС розгляне можливість виділення більшої суми з бюджету ЄС для подальшого розвитку європейської оборонної промисловості.

«Я хочу також переконатися, що наш фінансовий сектор, включаючи ЄІБ, також має розуміння, наскільки важливим зараз є підтримати нашу оборонну промисловість. Я відвідаю всі підприємства оборонної промисловості в Європі, щоб переконатися, що всі вони докладатимуть зусиль для досягнення поставлених цілей протягом наступних днів та тижнів», - сказав Бретон.

Читайте також: Україна сподівається отримати від партнерів засоби ППО і мільйон снарядів – Резніков

«Пріоритетом є те, що ми маємо надати все необхідне для України. Паралельно ми маємо оцінити ситуацію та прийняти правильні рішення, оскільки наші країни-члени мають розуміти, як наша оборонна промисловість буде компенсувати таке постачання», - додав єврокомісар.

Як повідомлялося, сьогодні, 8 березня, у Стокгольмі триває неформальна зустріч міністрів оборони ЄС під егідою головуючої в ЄС Швеції. Першим та ключовим питанням цієї зустрічі є прискорення військової допомоги від країн ЄС для України у її захисті від російської агресії. У першій сесії зустрічі міністрів бере участь міністр оборони України Олексій Резніков.

Фото: Future Image

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-