Українці серед усіх міжнародних організацій найбільше довіряють ЄС

Українці серед усіх міжнародних організацій найбільше довіряють ЄС

Опитування
Укрінформ
Українці серед усіх міжнародних організацій та об’єднань найбільше довіряють ЄС – євроспільноті віддали свої симпатії 84% громадян.

Про це свідчать дані опитування «Дипломатія воєнного часу. Що думають українці про рух України до членства у ЄС і НАТО під час війни», здійсненого ТОВ «Інфо Сапієнс» на замовлення Центру «Нова Європа», передає Укрінформ.

«Серед усіх міжнародних організацій та об’єднань українці найбільше довіряють ЄС — 84% громадян. …При цьому, українці вірять, що ця симпатія та довіра обопільні: 23% українців вважають, що Україна отримала кандидатський статус влітку цього року через те, що Україна потрібна ЄС, а 39% - що це сталося завдяки здійсненим реформам», - зазначили автори дослідження.

Коментуючи високий рівень довіри до ЄС, вони припустили, що це пов’язано із тим, що, окрім економічної та гуманітарної допомоги, ЄС також проявив лідерство у сфері безпеки та оборони: надання Україні озброєнь здійснюється через Європейський фонд миру, саме ЄС започаткував тренувальну місію для українських військових тощо.

Згідно з дослідженням, у трійку лідерів українських симпатій увійшли також НАТО (76%) та G7 (71%).

Далі йдуть Люблінський трикутник (65, 5%), ООН (56,7%) та ОБСЄ (42,8%).

Читайте також: Реформи для вступу у Євросоюз підтримують три чверті українців

Опитування проводилось з 16 по 25 грудня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України (віком 18 років і старше). Структура вибірки відповідає структурі населення за такими параметрами, як стать, вік, розмір населеного пункту і регіон довоєнного місця проживання відповідно до даних Державної служби статистики на 1 січня 2022 року. Опитування не проводилось у АР Крим, м. Севастополь, а також в інших тимчасово окупованих росією територіях України, де українські оператори не надають послуги мобільного телефонного зв’язку. Також опитування недостатньо охоплює українців, що виїхали за кордон. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-