Кулеба: Ми робимо набагато більше, ніж виганяємо росію з ООН, ми її делегітимізуємо

Кулеба: Ми робимо набагато більше, ніж виганяємо росію з ООН, ми її делегітимізуємо

Укрінформ
Ініційований Україною процес виключення росії з Ради Безпеки ООН і ООН в цілому вже зараз посіяв сумнів в усіх щодо легітимності її перебування в цих інституціях, а згодом приведе до сприйняття і реалізації цієї ідеї.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю «РБК-Україна», передає Укрінформ.

«Ми чесно визнаємо, що процес, який ми започаткували, не є коротким, але не буває нічого неможливого, якщо системно над цим працювати. Я завжди дуже заточений на результат. Але коли йдеться про позбавлення росії статусу постійного члена Радбезу ООН, мене буде робити щасливим навіть сам процес», - сказав Кулеба.

За його словами, він із задоволенням купить собі «попкорн XXL і дивитиметься, як вони будуть бігати, пояснювати, що українці дурні, що українці не розуміються на статуті ООН, що насправді все легітимно».

«Ми робимо набагато більшу річ, ніж власне виганяємо їх звідти. Ми їх делегітимізуємо. Ми сіємо сумнів в усіх. Ми відкрили двері шафи, і всі побачили, що там в шафі не парадна посольська форма, і навіть не скелет у формі, а просто купа російського лайна. І тепер всі це знають, і росії з цим жити», - зауважив дипломат.

Він зазначив, що коли вперше десь навесні почав у розмовах з міністрами закордонних справ інших країн нагадувати, що росія незаконно зайняла постійне місце в Радбезі, їхня реакція була: «Та ну…»

Читайте також: Кислиця в ООН: Терористи за столом у Раді Безпеки – насмішка над її мирними зусиллями

За словами очільника МЗС, росією усе було зроблено настільки ганебно, що всі поспішили про це забути.

«Ми зараз дуже гучно про це нагадали. Зараз нашу заяву перевіряють у десятках міністерств закордонних справ, ми розворушили це кубло. Це перший крок, другий крок: усі скажуть: ого, а українці реально праві. А третій крок – це буде стадія гніву – що з цим робити. А потім буде стадія прийняття», - спрогнозував міністр.

Як повідомлялося, Україна ініціювала комплексний процес, спрямований на позбавлення росії статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та виключення її з ООН у цілому.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-