ЄС готує позицію щодо опцій по спецтрибуналу для росії - Кориневич

ЄС готує позицію щодо опцій по спецтрибуналу для росії - Кориневич

Укрінформ
Україна очікує на позицію Європейського Союзу щодо можливих опцій створення спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності керівництва рф за злочин агресії проти Української держави і готова до конструктивної співпраці в плані пошуку найбільш відповідних механізмів.

Про це заявив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Антон Кориневич під час онлайн-включення в ході відкритої дискусії в Укрінформі на тему: “Спеціальний міжнародний трибунал над росією: що варто знати”.

Кориневич зазначив, що наразі аналізуються всі опції створення спеціального трибуналу, але для України найбільш пріоритетною є та, яка забезпечить його максимальну міжнародність, бо це дасть змогу юридично вирішити питання посадових імунітетів вищого політичного і військового керівництва росії.

«Для нас дуже важливим є те, що сьогодні колеги з Європейського Союзу, зокрема з Європейської служби зовнішньої діяльності, готують option paper, тобто, по суті, позицію щодо можливих опцій стосовно реалізації відповідальності за вчинення злочину агресії проти України на основі висновків засідання Європейської ради 20-21 жовтня. Ми очікуємо, звичайно, для аналізу і подальшої роботи цю позицію, і ми є абсолютно конструктивними в плані пошуку найбільш відповідних підходів, які відповідатимуть усім положенням міжнародного права і практики», - сказав посол з особливих доручень МЗС.

Кориневич зазначив, що Україна нині має значну політичну підтримку необхідності процесу притягнення рф до відповідальності за злочин агресії проти України і створення спеціального трибуналу. У цьому контексті він нагадав про відповідні резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту та Парламентської асамблеї НАТО і Парламентської асамблеї ОБСЄ, постанови національних парламентів України, Литви, Естонії та Нідерландів.

«Сподіваємося, що будемо мати більше. І це, безумовно, є важливими політичним меседжем з боку міжнародної спільноти, що є розуміння того, що механізм притягнення до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України і створення спеціального трибуналу має бути знайдений», - вважає Кориневич.

Читайте також: У Гаазі пройшли консультації щодо відповідальності рф за злочин агресії проти України

Як повідомлялося, Україна виступила з ініціативою створення спеціального трибуналу, який притягне до кримінальної відповідальності членів ради безпеки росії за скоєння злочину агресії проти Української держави.

Президент Володимир Зеленський утворив робочу групу на чолі з керівником свого Офісу Андрієм Єрмаком, яка займатиметься опрацюванням питання створення спеціального міжнародного трибуналу щодо притягнення до відповідальності винних в агресії проти України.

Створення такого трибуналу підтримали Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, Парламентська асамблея НАТО, Парламентська асамблея ОБСЄ.

Київ опрацьовує кілька варіантів створення спеціального трибуналу, один із них – на основі угоди між Україною та ООН, яка може ухвалити відповідну резолюцію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-