Кримська платформа: Стефанчук закликав сприяти наданню Україні необхідного озброєння

Кримська платформа: Стефанчук закликав сприяти наданню Україні необхідного озброєння

Укрінформ
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук закликав президентів Національної Ради Республіки Австрія Вольфганга Соботка, Стортингу Королівства Норвегії Масуду Гаракхані та Парламентської асамблеї ОБСЄ Маргарету Седерфельт сприяти наданню Українській державі необхідного озброєння для протистояння російській федерації.

Про це повідомляє пресслужба Апарату ВР, передає Укрінформ.

Стефанчук подякував колегам-спікерам за те, що відгукнулися на його запрошення та взяли особисту участь у першому парламентському саміті міжнародної Кримської платформи. Він зауважив, що країни та парламенти, які представлені на заході, є не просто колегами, а щирими друзями, що особливо проявляється у сталій допомозі та підтримці України у боротьбі із російським агресором.

Голова українського парламенту закликав колег докласти всіх зусиль, аби Україна отримала військове озброєння, необхідне для переваги на полі бою, захисту мирних громадян та об’єктів інфраструктури у містах, які бомбардуються росією останнім часом з особливою жорстокістю.

Він зауважив, що рф суттєво змінила свою тактику і почала терористичну діяльність проти України: "Вона демонструє всьому світу не тільки те, що не поважає закони і звичаї війни, але і воює проти мирного населення, бомбардуючи житлові квартали, дитячі ігрові майданчики, лікарні, школи, інші об'єкти інфраструктури".

При цьому Голова ВР подякував за вже надану допомогу Україні та закликав європейських парламентаріїв до ухвалення низки важливих політичних рішень, зокрема визнання росії державою-терористом, продовження санкційного тиску, гуманітарної, військової та фінансової підтримки Української держави, залучення до відбудови та відновлення нашої держави.

"Ми чітко розуміємо, що темрява колись мине. А ми сьогодні на боці світла, яке об’єднало сили всього цивілізованого світу у боротьбі зі злом, що має назву «росія», свідченням чого є наш Парламентський саміт", — підкреслив Стефанчук.

Своєю чергою, президент Національної Ради Республіки Австрія Соботка наголосив, що Австрія рішуче засуджує поведінку російської федерації, зокрема нещодавні жорстокі обстріли українських територій та удари по інфраструктурі України.

"Позиція Австрії щодо цього — це воєнний злочин, і ми маємо зробити все, щоби його розслідувати. Те, що відбувається в Україні, виключно вина росіян", – підкреслив Соботка, додавши, що австрійська влада стоїть і стоятиме на боці України.

Водночас президент Стортингу Королівства Норвегія Гаракхані повідомив, що в його країні досить велика увага суспільства прикута до ситуації в Україні, а політики готові підтримувати державу і надалі, у тому числі у фінансовому та військовому аспектах.

"У Норвегії рішення щодо надання воєнного обладнання ухвалюється урядом. Добре те, що уряд в Норвегії часто консультується з парламентом, ми робимо це шляхом публічних обговорень", — зауважив Гаракхані та пообіцяв якнайшвидше обговорити пропозиції надання військової допомоги Україні із міністром оборони.

Президент ПА ОБСЄ Седерфельт також запевнила Стефанчука у тому, що її присутність на саміті є свідченням того, що асамблея "стоїть поруч з Україною".

"Важливо робити все, що ми можемо, щоб зберегти це об’єднання, об’єднання заради суверенітету України. Всі колеги разом підтримують Україну!", — наголосила Седерфельт.

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, чим продовжила військову агресію, що триває з 2014 року. російські війська проводять масовані бомбардування та обстріли мирних українських міст та селищ. Вони розв’язали масовий терор проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-