Зеленський – на Чорногорському безпековому форумі: росія боїться нашої єдності

Зеленський – на Чорногорському безпековому форумі: росія боїться нашої єдності

Відео
Укрінформ
російська війна проти України – лише провісник того, що може очікувати будь-яку державу. Відтак, світ, а разом з ним і Україна, нині потребує надійних форм і методів захисту заради нашої безпеки.

На цьому Президент України Володимир Зеленський наголосив під час виступу на Чорногорському безпековому форуму, передає Укрінформ з посиланням на Офіс Президента.

«Аналізуючи елементи російської війни проти нашої держави й конкретні кроки агресора, можна дійти висновку про те, яких форм і методів захисту ми потребуємо заради безпеки. Перше – єдність. росія боїться нашої єдності. Тому робить дуже багато, щоб її зламати. Але ми нашу єдність лише посилюємо», - зазначив Президент.

Наступним методом спротиву агресору має бути демократія, заради якої усім державам Європи варто демонтувати будь-які російські мережі впливу.

Незалежність повинна стати четвертою складовою безпекової стратегії.

«Маємо визнати на всіх рівнях у Європі та світі очевидне: росія загрожує не комусь одному, а всім. Тому всі мають досягти повної незалежності від росії, щоб вона не могла перетворювати залежності від неї на кайдани: економічні залежності, енергетичні, політичні – будь-які», - підкреслив Зеленський.

Наступне, за його словами, - зброя, необхідний обсяг якої можна оцінити, поглянувши на інтенсивність боїв, що відбуваються наразі на нашій території.

Пʼятий пункт – це відповідальність.

Читайте також: Зеленський: росія покаже потенційним агресорам, що загарбницька війна - шлях до руйнації

«Довгі роки керівник росії та його оточення відчували повну безкарність. Вони здійснили повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого, бо не вірять, що світ зможе притягнути їх до відповідальності не лише за злочин агресії проти суверенної держави, але й за будь-який злочин, який тільки можна уявити. Тож притягнути їх до відповідальності – це гарантувати довгостроковість миру після цієї війни», - наголосив Президент.

Всі ці пункти, підкреслив він, враховані в наших пропозиціях для оновлення архітектури безпеки України та Європи.

Читайте також: Зеленський – країнам ЄС: Треба захистити критичну інфраструктуру після диверсій на «потоках»

Як повідомлялося, 4-5 жовтня у столиці Польщі відбувся Варшавський безпековий форум, учасники якого обговорили, зокрема, питання концентрації країн Європи на допомозі Україні. А також провели дискусії щодо того, яку саме безпекову модель треба будувати ЄС з урахуванням поточної ситуації на континенті.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-