Генсек НАТО отримав заявку України, тепер її мають розглянути посли країн Альянсу – ОП

Генсек НАТО отримав заявку України, тепер її мають розглянути посли країн Альянсу – ОП

Укрінформ
Україна у форматі ноти офіційно направила заявку щодо членства в НАТО генеральному секретарю Альянсу, далі її розглядатимуть на рівні послів держав-членів.

Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На сьогоднішній день генеральний секретар отримав заявку офіційно шляхом ноти від України і наступним етапом стане обговорення цієї заявки на рівні Північноатлантичної ради, тобто на рівні послів держав-членів НАТО у Брюсселі", - сказав він.

Жовква нагадав, що лідери дев'яти країн вже оприлюднили звернення щодо підтримки членства України в Альянсі.

Також він пояснив, що заявлена Україною "прискорена процедура" вступу в НАТО означає відсутність необхідності ПДЧ.

"Коли Україна заявляє про те, що рухатиметься до НАТО за прискореною процедурою, це означає те, що на сьогоднішній день, враховуючи досвід таких країн, як Швеція і Фінляндія, Україна розраховує на те, що рух до членства в НАТО буде продовжуватися без застосування інструменту Плану дій щодо членства, який до сьогодні був одним із обов'язкових елементів", - зауважив він.

Заступник керівника ОП підкреслив, що наразі Президент і дипломатична служба ведуть перемовини з державами-членами НАТО, щоб українська заявка "набула практичного розгляду".

Читайте також: Обговорення членства України в НАТО відбуватимуться в рамках Північноатлантичної ради – посол

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 30 вересня підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

Президенти країн Центральної та Східної Європи, які є членами Північноатлантичного альянсу, у спільній заяві 2 жовтня висловили рішуче засудження російської агресії проти України та підтримали намір України увійти до НАТО. Зокрема, вступ України до Альянсу підтримали президенти Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Польщі, Румунії, Чорногорії та Словаччини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-