ОБСЄ поновлює проєктну діяльність в Україні

ОБСЄ поновлює проєктну діяльність в Україні

Укрінформ
Україна та ОБСЄ обмінялись листами щодо продовження проєктної діяльності ОБСЄ в Україні, призупиненої 1 липня через блокування росією відповідного рішення Організації.

Як повідомили в МЗС, церемонію обміну відповідними листами здійснили сьогодні, 29 вересня, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова та генеральна секретарка ОБСЄ Хельга Шмід, передає Укрінформ.

«Ми вітаємо сьогоднішнє підписання листів, у яких підтверджується важливість проєктної діяльності ОБСЄ в Україні. Через повномасштабну війну наша держава має дуже конкретні потреби в проєктах для подолання руйнівних наслідків російської агресії, і вся міжнародна підтримка, включаючи в рамках ОБСЄ, є дуже потрібною», - підкреслила Джапарова.

Досягнута домовленість, наголосили в МЗС, стала спільною відповіддю на спроби росії заблокувати програмну діяльність ОБСЄ в Україні та важливим кроком на шляху імплементації політики з обмеження впливу та ізоляції росії у міжнародних організаціях.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: кремль розуміє, що програє в Україні

«Підписання листів між Україною та ОБСЄ є важливим прецедентом, який продемонстрував, що держава-агресор не зможе продовжувати використовувати наявний в ОБСЄ принцип консенсусу прийняття рішень у своїх злочинних цілях», - ідеться в повідомленні.

Як повідомлялося, проєктна діяльність ОБСЄ в Україні полягає у плануванні, реалізації та моніторингу виконання проєктів, які мають на меті допомогти державі посилити її безпеку та вдосконалити законодавство, інститути і практики відповідно до стандартів демократії, а також створити безпечніше середовище для її громадян.

Офіс координатора проєктів ОБСЄ в Україні, який функціонував протягом 23 років, призупинив роботу з 1 липня через блокування росією рішення Організації про продовження його мандату на наступний період. 

Фото: МЗС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-