Президент ПАРЄ засудив рішення провести «референдуми» на загарбаних територіях України

Президент ПАРЄ засудив рішення провести «референдуми» на загарбаних територіях України

Заява
Укрінформ
Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіні Кокс засудив рішення провести «референдуми» на загарбаних росією територіях України, назвавши це спробою анексувати частину української території.

Про це йдеться у заяві Кокса, розміщеній на сайті ПАРЄ.

“Рішуче засуджую рішення про проведення так званих “референдумів” у незаконно окупованих російською армією областях України. Це явно спроба анексувати частину території країни-члена Ради Європи в порушення міжнародного права”, - заявив Кокс.

“Ці дії неможливо виправдати, і вони не будуть визнані ні політично, ні юридично. Територіальну цілісність України необхідно поважати, а російські війська мають відійти”, - наголосив президент ПАРЄ.

За його словами, президент і уряд росії обрали шлях подальшої ескалації в цій загарбницькій війні, результатом якого можуть бути лише нові жертви та руйнування, а сьогоднішня ранкова заява про часткову мобілізацію в рф є ще одним кроком у цьому напрямку.

“Жодне з цих рішень не підірве нашу підтримку України та її народу в цей важкий час”, - підкреслив Кокс.

Він закликав парламенти всіх держав-членів підтвердити свою підтримку територіальної цілісності та національного суверенітету України, сприяти зміцненню ефективної багатосторонності.

Кокс також зазначив, що політика російського уряду явно не в інтересах російського народу. “Жахає самовдоволення російських парламентаріїв, які не наважуються поставити під сумнів рішення свого президента та свого уряду, прискорюючи прийняття нових репресивних законів, руйнуючи тим самим те, що залишилося від парламентського контролю в російській федерації”, - констатував він.

Президент ПАРЄ заявив, що Ассамблея продовжить підтримувати російське громадянське суспільство, правозахисників і демократичні сили.

Читайте також: Рада закликала світ не визнавати «референдуми», які рф намагається провести в Україні

Як повідомлялося, 20 вересня ватажки "л/днр" та колаборанти на захоплених росією територіях Херсонської і Запорізької областей оголосили "референдуми про приєднання до росії" та призначили їх на 23-27 вересня.

Міністерство закордонних справ України заявило, що "референдуми" не матимуть жодних юридичних наслідків, і закликало міжнародних партнерів рішуче засудити намір росії провести протиправне голосування, запровадити нові санкції та визнати її державою-спонсором тероризму.

Лідери західних країн вже заявили, що результати фейкових референдумів не визнають.

Водночас президент рф путін 21 вересня сказав, що росія визнає результати «референдумів».

Тим часом результати соціологічного дослідження, проведеного у серпні 2022 року компанією Active Group, свідчать, що на тимчасово окупованих територіях України переважна більшість респондентів впевнені, що їхня область має бути невіддільною частиною України, а їх добробут і безпека значно погіршилися з моменту окупації.

Зокрема, майже 73% респондентів вважають абсолютно необґрунтованими територіальні претензії рф на їх область. Також 82% опитаних на тимчасово окупованих територіях України відповіли, що не підуть на референдум, якщо російська федерація проводитиме його у їх місті.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-