Законопроєкт про добровільний військовий облік жінок пройшов перше читання

Законопроєкт про добровільний військовий облік жінок пройшов перше читання

Укрінформ
Парламент ухвалив в першому читанні зі скороченою процедурою підготовки до другого читання законопроєкт щодо зміни порядку взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за відповідне рішення про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» проголосували 267 народних обранців.

«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов'язаних. Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов'язаних», – йдеться у законопроєкті.

Читайте також: Військовий облік жінок: у Міноборони дали розяснення

В пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що ухвалення законопроєкту сприятиме вдосконаленню порядку взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних та зменшенню навантаження на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Як повідомляв Укрінформ, 31 серпня Міністерство оборони передало до Верховної Ради України пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-