Військовий облік жінок: Міноборони передало до Ради пропозиції змін до закону

Військовий облік жінок: Міноборони передало до Ради пропозиції змін до закону

Укрінформ
Міністерство оборони передало до Верховної Ради України пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок.

Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності постановки на військовий облік жінок. Зараз працюємо над законопроектом разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки", - зазначила Маляр.

За її словами, у Міноборони вже неодноразово заявляли, що постановка жінок на військовий облік встановлена законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента. Якщо будуть прийняті зміни - Міноборони і Генштаб їх виконають.

"Досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку", - додала Маляр.

Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.

"Тому, у разі прийняття змін до згаданого закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби. Ще раз нагадую - йдеться про добровільну постановку на військовий облік", - наголосила Маляр.

Вона нагадала, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - лише за її згодою.

Читайте також: Військовий облік жінок: у Міноборони дали роз’яснення

Як повідомляв Укрінформ, до жінок, які мали стати до 1 жовтня на військовий облік і не зробили цього, жорсткі санкції одразу не застосовуватимуться.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-