Гарантії безпеки: Єрмак заявив, що Японія зацікавлена у переговорах

Гарантії безпеки: Єрмак заявив, що Японія зацікавлена у переговорах

Укрінформ
Із боку Японії були сигнали щодо зацікавленості в долученні до переговорного процесу про гарантії безпеки для України. Для України у боротьбі з російським агресором дуже важливою й цінною є підтримка Японії.

Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в інтерв’ю найбільшому національному мовнику Японії – телеканалу NHK, передає Укрінформ з посиланням на ОП.

«Про сильні сторони нашої нації ми знали давно. Найважливіше, що про них сьогодні знає весь світ – якими українці є героїчними, сильними і як змогли показати всьому світові, що ми не боїмося, що ми готові битися за свою землю, свою свободу й незалежність», – сказав Єрмак.

Він зауважив, що саме ці цінності є базисом, який, зокрема, об'єднує український та японський народи.

«Серед росіян немає справжніх самураїв, а серед українців їх, як виявилося, дуже багато. Думаю, що підтримка Японії сьогодні сильна, бо ви в нашій боротьбі бачите себе. Ви бачите в українців таке саме віддане ставлення до своєї країни, бачите, як вони сьогодні ризикують, віддають життя за свої ідеали, свої цінності та своїх людей. Думаю, вам це дуже близьке, і тому ми сьогодні відчуваємо вашу підтримку», – зазначив керівник Офісу глави держави.

Читайте також: Японія збільшить допомогу Україні на пів мільярда доларів

Він нагадав слова прем’єр-міністра Японії Фуміо Кішіди, який під час зустрічі лідерів G7 висловив Україні потужну підтримку.

Єрмак, який опікується переговорами щодо гарантій безпеки для нашої держави, зауважив, що з боку Японії були сигнали щодо зацікавленості в долученні до переговорного процесу.

«Ми були б щасливі, якби Японія була серед тих країн, які б стали гарантами нашої майбутньої безпеки», – сказав він.

Керівник Офісу Президента наголосив на важливості деокупації всіх територій України, які належать їй згідно з міжнародним правом. За його словами, Україна сьогодні відстоює не лише свою незалежність і територіальну цілісність, а й захищає фундаментальні принципи демократії та міжнародного права. Саме тому важлива підтримка нашої країни з боку світової спільноти задля нашої перемоги у війні з Росією. Також важливо, щоб світ розумів: якщо не відстояти українські кордони сьогодні, завтра така ситуація може виникнути в інших державах.

Читайте також: Японія виділяє $166 мільйонів екстреної грантової допомоги для гуманітарної підтримки України

«Український народ уже п’ять місяців демонструє силу спротиву та спроможність воювати, тож допомога Україні сьогодні, її підтримка – це інвестиції в майбутнє, у безпеку, у те, що можна спокійно випити кави в Парижі чи Берліні й мирно жити в багатьох столицях європейських держав і не тільки. Якщо сьогодні Україна не зупинить росію, то чому росія має зупинитися десь іще? Вони побачать, що світ не спроможний їх зупинити», – додав Єрмак.

Очільник Офісу глави держави звернув увагу на те, що Україні досі бракує зброї, але партнери чітко розуміють, що й коли потрібно українській армії, аби боротьба з російським агресором була ефективною.

Єрмак також наголосив на важливості продовження політики санкцій, адже рф використовує всі можливості для тиску на світ і шантажу, зокрема провокуючи продовольчу та енергетичну кризи.

Читайте також: Ні Україна, ні партнери не бачать можливості, щоб росія була серед гарантів безпеки – Єрмак

Керівник Офісу Президента висловив переконання, що необхідно показувати людям, до чого призводить неконтрольована жорстокість, і продемонструвати, що покарання за це буде неминучим.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський у травні заявив, що Україна працює зі своїми міжнародними партнерами над договором про гарантії безпеки, який не передбачає участі російської федерації.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-