Нова концепція НАТО підтверджує політику відкритих дверей для України

Нова концепція НАТО підтверджує політику відкритих дверей для України

Укрінформ
У новій концепції НАТО підтверджується рішення Бухарестського саміту 2008 року та всі наступні рішення щодо Грузії та України.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у Стратегічній концепції НАТО, затвердженій на саміті у Мадриді.

"Ми продовжимо розвивати наше партнерство з Боснією і Герцеговиною, Грузією та Україною для просування наших спільних інтересів у євроатлантичному мирі, стабільності та безпеці. Ми підтверджуємо рішення, ухвалене на Бухарестському саміті 2008 року, і всі наступні рішення щодо Грузії та України", - йдеться у концепції.

Читайте також: НАТО надаватиме Україні допомогу так довго, як це буде необхідно – Столтенберг

Підтверджено також політику відкритих дверей НАТО відповідно до статті 10 Північноатлантичного договору. "Наші двері залишаються відкритими для всіх європейських демократій, які поділяють цінності нашого Альянсу, які бажають і здатні взяти на себе відповідальність і зобов’язання членства і членство яких сприяє нашій спільній безпеці. Рішення про членство приймаються союзниками по НАТО, і жодна третя сторона не має права голосу в цьому процесі", - йдеться у документі.

У концепції також зазначається, що сильна та незалежна Україна є "критично важливою для стабільності євроатлантичного простору".

Читайте також: Маєте знайти для України місце у безпековому просторі – виступ Зеленського на саміті НАТО

Під час Бухарестського саміту 2008 року лідери держав та урядів країн НАТО ухвалили політичне рішення, що Україна і Грузія будуть членами НАТО, і етапом на цьому шляху має стати виконання ПДЧ.

Питання щодо членства України в НАТО стало предметом активного громадського обговорення на тлі агресивної політики та риторики російської федерації щодо України та значної концентрації російських військ на кордонах з Україною та на тимчасово окупованих територіях.

Зокрема, одним із головних пунктів ультиматуму, який висувала росія перед вторгненням в Україну 24 лютого, була публічна відмова НАТО від рішень Бухарестського саміту щодо майбутнього членства України та Грузії, а також письмові гарантії щодо непоширення Альянсу далі на схід та на колишні країни СРСР.

Читайте також: Представник НАТО: Ми все ще бачимо Україну членом Альянсу у майбутньому

Як повідомлялося, 28-30 червня у Мадриді відбувається саміт НАТО. Глави держав та урядів розглядають шляхи посилення політики стримування й оборони, розвитку оборонних спроможностей Альянсу у новій безпековій ситуації, що склалася після неспровокованого вторгнення росії в Україну.

У середу глави держав та урядів НАТО затвердили нову Стратегічну концепцію Альянсу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-