Країни РБ ООН рішуче засудили ракетні удари рф по мирних містах України

Країни РБ ООН рішуче засудили ракетні удари рф по мирних містах України

Заява
Укрінформ
Шість країн Ради Безпеки ООН, а також Україна, оприлюднили спільну заяву із рішучим засудженням російських ракетних ударів по українських містах, у тому числі в торговельному центрі Кременчука, та висловили повну підтримку українському народу.

Текст документа оприлюднило на своїй сторінці Постійне представництво США при ООН, передає Укрінформ.

«Ми, члени Ради Безпеки, а саме Франція, Ірландія, Норвегія, Сполучене Королівство, Сполучені Штати й Албанія, до яких приєдналася Україна, підтверджуємо нашу повну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів»,- наголошується у спільній заяві.

Читайте також: ООН має дати юридичне визначення поняття «державний тероризм» - Президент

При цьому, країни засудили активізацію російських ракетних ударів по території України, спрямованих на житлові квартали та цивільну інфраструктуру, в період 25-27 червня 2022 року.

«Ми найрішучішим чином засуджуємо вбивство мирних жителів внаслідок цих ракетних обстрілів, зокрема удару по переповненому торговельному центру в Кременчуці Полтавської області України. Ця атака була кричущим нападом на цивільну інфраструктуру й цивільне населення»,- наголосили країни ООН.

Вони назвали це порушенням Міжнародного гуманітарного права та закликали до виконання Женевської конвенції 1949 року.

Читайте також: Винні в ракетній атаці на ТЦ у Кременчуці мають бути покарані - Рада Європи

«Ми вимагаємо негайного припинення військових дій російської федерації проти України, усіх нападів на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, а також повного й негайного виведення російських сил і військової техніки від міжнародно визнаних кордонів і територіальних вод України» - наголошується у заяві.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у Нью-Йорку проходить термінове засідання Ради Безпеки ООН за пунктом порядку денного «Підтримка миру й безпеки України».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-