Зеленський запропонував G7 створити глобальний механізм конфіскації активів рф

Зеленський запропонував G7 створити глобальний механізм конфіскації активів рф

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський під час онлайн-участі в саміті лідерів «Групи семи» запропонував створити глобальний механізм конфіскації заморожених або арештованих російських активів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Офісу Президента.

"Президент також запропонував створити дієвий глобальний механізм конфіскації заморожених або арештованих російських активів, що має стати одним із найбільших інструментів стримування інших потенційних агресорів від нападу на сусідів", - зазначається у повідомленні.

Він закликав країни «Великої сімки» спонукати їхні компанії до розгляду України як альтернативи російському напрямку. За словами Президента, після закінчення війни Українська держава матиме значно кращий доступ до глобального ринку порівняно з країною-агресором. Крім того, Україна має безмитний доступ до ринків провідних демократичних країн.

Читайте також: Країни «Групи семи» виділять понад $15 мільярдів для економіки України – Мінфін США

Глава держави відзначив важливість і післявоєнної відбудови України. За його словами, це буде найбільший економічний проєкт нашого часу, участь у якому значно посилить країни «Групи семи».

Крім того, Президент запропонував «Групі семи» долучитися до роботи над гарантіями безпеки для України, які в майбутньому унеможливлять виникнення конфліктів на кшталт російської агресії.

Зеленський зазначив, що наша держава потребує сучасних і ефективних систем протиракетної оборони, які можуть забезпечити спокій українським містам, віддаленим від фронту. За його словами, росія посилює ракетні обстріли України, тому дуже важливо гарантувати цивільному населенню базову безпеку. Глава держави наголосив, що повернення людей до роботи дасть змогу запустити економічні процеси в населених пунктах, адже сьогодні щомісячний дефіцит бюджету нашої країни становить 5 млрд дол. США.

Президент акцентував на важливості розблокування експорту українського зерна й закликав подумати над дієвими механізмами для забезпечення продовольчої безпеки у світі.

Читайте також: Міністри G7 конкретизували кроки на шляху до відмови від вугілля

Також глава держави зробив акцент на необхідності посилення санкційного тиску на росію, зокрема шляхом примусового обмеження ціни російської нафти, яка експортується. Зеленський висловив сподівання, що Державний департамент США підтримає рішення про визнання рф державою – спонсором тероризму.

Президент підкреслив важливість рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

«Це рішення повністю відображає наш прогрес у європейській інтеграції, наш внесок у захист європейських цінностей, про які ми всі говоримо», – зазначив Зеленський.

Він подякував державам «Великої сімки» за оборонну та фінансову підтримку України під час повномасштабного вторгнення російської федерації, а також за послідовну санкційну політику стосовно країни-агресора.

Читайте також: Зеленський закликав лідерів G7 обмежити ціну на російську нафту

Як повідомлялося, Саміт G7 розпочався в неділю і триватиме до вівторка. Окрім лідерів групи семи держав, участь у ньому беруть також президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Ради ЄС Шарль Мішель. На сесію, присвячену клімату та енергетиці, запрошені керівники низки країн, що розвиваються.

Другий день роботи саміту розпочався сесією, присвяченою Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-