Демократія у Європі може програти, якщо слова не підкріплюватимуться діями - Зеленський

Демократія у Європі може програти, якщо слова не підкріплюватимуться діями - Зеленський

Укрінформ
Європейська демократична система може програти, якщо слова про співпрацю, підтримку та допомогу не будуть підкріплюватися діями.

На цьому наголосив Президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників Копенгагенського демократичного саміту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Демократія – це завжди повага до слів. Міжнародне право – це також повага до слів. Але вони працюють і здатні вигравати у протистояннях тільки тоді, коли можуть бути підкріплені діями. Коли слово буквально означає дію. Тож, повертаючись до запитання про те, де проходить лінія протистояння між свободою та пригніченням, варто сказати, що вона проходить також між здатністю просто говорити щось і готовністю діяти на підкріплення тих чи інших слів – обіцянок виборцям, слів на переговорах і текстів конвенцій», - сказав Зеленський.

За його словами, українці вже зараз на сході та півдні країни, під Харковом демонструють, що готові підкріпити слова про свою незалежність відповідними діями на захист незалежності. «Але де той кордон, на якому буде видно, що і Європа готова підкріпити всі важливі для себе слова відповідними діями?» - зауважив Президент.

Він висловив нерозуміння, чому, якщо опитування засвідчують, що 71% європейців вважають Україну частиною європейської сімʼї, досі деякі політичні скептики вагаються, чи дозволяти державі рух до ЄС, чому, якщо базові цінності Європи передбачають, що кожен народ має однакове значення і його мають однаково поважати, українському народові так довго говорять, що він має залишитись у «сірій» зоні між ЄС і російською федерацією.

Президент також ставить запитання, чому, якщо росія цинічно порушує буквально всі життєво важливі документи міжнародного права, досі є ті, хто вагається, чи блокувати будь-які відносини з такою державою.

Читайте також: На росію треба тиснути, бо невідомо, які ще кризи для світу вона готує – Зеленський

«Ці запитання вказують насправді на те, що європейська система може програти, якщо слова не будуть підкріплюватися діями. Демократична система може програти навіть на нашому континенті, якщо не буде дій», - підкреслив глава держави.

Він наголосив на необхідності прибрати цю «сіру» зону, яка спокушає росію, і закликав переходити до дій від слів про те, що Україна – це частина європейської сім'ї.

«Найближчими тижнями Євросоюз може зробити історичний крок, який доведе, що слова про приналежність українського народу до європейської родини не є порожніми», - заявив Президент.

Він також відзначив важливість створення дієвих, юридично зобовʼязувальних безпекових гарантій в оновленій архітектурі безпеки для Європи. Зеленський зазначив, що така система гарантій наразі опрацьовується для України, і тільки тоді, коли вона з'явиться, "можна буде впевнено говорити, що тисячі слів на сторінках конвенцій, статутів, договорів і меморандумів – це не просто слова, а реальність, яка підкріплюється діями".

Він також підкреслив, що треба навчитися діяти превентивно. «Не просто реагувати, а діяти вже тоді, коли тільки прозвучали слова про агресію. Коли вже стає зрозумілим, що війна може розпочатись у будь-який момент. Агресор повинен відчути силу демократичного світу, силу міжнародного права вже тоді, коли тільки збирається порушити наявні базові норми», - наголосив Зеленський.

Читайте також: За вісім років війни проти України рф порушила близько 400 міжнародних договорів – Зеленський

Президент також заявив, що всі воєнні злочинці мають нести відповідальність: за кожну смерть, заподіяну в Україні російськими солдатами, за катування і зґвалтування, за кожне зруйноване місто, за депортацію дорослих і дітей мають відповісти і ті, хто це робив, і їхні командири та політики, які віддавали такі накази.

«Демократія має бути дієвою в усіх сенсах. Європа має бути дієвою. Якщо слова сказані, якщо вони покладені на папір і стали документами міжнародного права, вони мають працювати. Вони мають діяти. І коли це буде так, не виникатиме питання про те, хто ж переможе і де ця лінія фронту. Звичайно, демократія. Звичайно, Європа. І передусім у свідомості лідерів, які мають діяти, а не тільки говорити», - заявив Зеленський.

Читайте також: Лідери сучасності можуть забезпечити поразку тиранії й повинні це зробити – Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого 2022 року російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Війська рф проводять масовані бомбардування та обстріли мирних українських міст і сіл, розв’язали масовий терор проти цивільного населення на тимчасово захоплених територіях.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-