Польща пропонує Україні підписати нову угоду про відносини у Гадячі, бо це - символічно

Польща пропонує Україні підписати нову угоду про відносини у Гадячі, бо це - символічно

Укрінформ
Нову угоду про добросусідство між Україною і Польщею можна було би підписати у Гадячі Полтавської області. Це місце є символічним, де в 1658 році було підписано угоду між Річчю Посполитою і козацькою старшиною про боротьбу з московським царством.

Про це в коментарі PAP заявив заступник глави МЗС Польщі Марцін Пшидач, передає Укрінформ.

“Можна було би подумати над тим, чи місцем підписання нової угоди про добросусідські відносини між Україною і Польщею не міг би бути Гадяч в Україні, це символічне місце”, - заявив Пшидач.

Він нагадав, що в 1658 році там була підписана Гадяцька угода між Річчю Послопитою і Гетьманщиною, що передбачала, зокрема, спільну боротьбу з московським царем Олексієм I.

Читайте також: Зеленський обговорив із Дудою оборонну співпрацю України та Польщі

Заступник міністра підкреслив, що визрів момент підписання нової угоди між Києвом і Варшавою, оскільки попередній у 1992 році був підписаний в іншу епоху, коли Польща і Україна перебували в іншій реальності.

“Україна чітко підтримала прозахідний курс, зробила ставку на якомога кращі відносини з Польщею і починає частіше повертатися до історії, яка нас об’єднувала”, - підкреслив польський дипломат.

Читайте також: Україна та Польща планують створити спільне оборонне підприємство - для виробництва зброї й техніки

У контексті поглиблення відносин між Польщею та Україною Пшидач звернув увагу на створення в липні 2020 року й інтенсифікацію роботи Люблінського трикутника (Польща, Литва, Україна). Метою його діяльності зараз є відновлення територіальної цілісності України й інтеграція України до ЄС і НАТО.

Він зауважив, що після підписання нової угоди про добросусідство Варшава і надалі працюватиме над тим, щоб “Україна інтегрувалася до євроатлантичних структур і таким чином зближувалася із Заходом”.

Як повідомлялося, під час свого виступу у Верховній Раді України 22 травня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що настав час укласти новий договір про добросусідство, який “врахує те, що ми (українці і поляки – ред.) збудували у наших відносинах хоча б упродовж останніх місяців”. Дуда зауважив, що символічним було б підписати таку угоду між Україною та Польщею до січня 2023 року, коли відзначатиметься 160-та річниця початку Січневого повстання, під час якого поляки та українці боролися проти панування російської імперії.

Президент України Володимир Зеленський підтримав ініціативу Дуди щодо укладення нової угоди, що сприяло б збереженню теплих відносин між народами.

Як відомо, після широкомасштабного збройного вторгнення рф в Україну Польща стала основним гуманітарним та логістичним хабом для України, звідки, зокрема, надходить найбільше військової допомоги в Україну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-