Світ має тиснути на росію для розблокування українських портів – Шмигаль

Світ має тиснути на росію для розблокування українських портів – Шмигаль

Укрінформ
Міжнародна спільнота має зробити все можливе для розблокування дипломатичними методами українських портів, інакше світові загрожує продовольча криза.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у інтерв’ю польському телеканалу TVP.INFO, передає Укрінформ.

“Продовольчу кризу потрібно врегульовувати на дипломатичному рівні. Треба активніше підключити ООН, Світову організацію торгівлі, Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку та інші міжнародні інституції. Вони мають тиснути на росію, щоб розблокувати порти, дозволивши союзникам створити коридор і не тільки одноразово вивезти вже зібране зерно, а й дозволити Україні виконувати функції, пов’язані з постачанням сільськогосподарської продукції”, - заявив Шмигаль.

Читайте також: Папа Римський закликав не використовувати зерно як зброю

За його словами, використання портів інших країн для транспортування збіжжя з України є дуже важливим питанням для країн Азії та Африки, які чекають на зерно, кукурудзу та інші продовольчі товари з України.

“В іншому разі світ чекає продовольча криза і зростання цін. Можливі також випадки, коли дехто не матиме доступу до достатніх обсягів їжі”, - наголосив Прем’єр-міністр.

Відповідаючи на запитання щодо вимоги росії скасувати санкції проти неї на заміну для розблокування українських портів у Чорному морі, Шмигаль наголосив, що росія є “терористом і воєнним злочинцем”.

Читайте також: росія вдалася до четвертого типу шантажу проти України за час агресії - Єрмак

“Вона здійснює геноцид українського народу. російський бюджет фінансує тероризм на території України, а також гібридні дії на території ЄС, міграційну, продовольчу та енергетичні кризи. Сьогодні росія не знаходить кращих інструментів, ніж шантажувати Україну та Європу”, - наголосив глава уряду.

Шмигаль зазначив, що Польща дуже швидко відреагувала на російську агресію проти України, зокрема в організації транспортування товарів з України. За його словами, Україна дуже швидко отримала всі інструменти, пов’язані з транзитом, як у польських портах, так і портах інших країн.

“Сьогодні усі прикордонні пункти працюють у відповідному форматі”,- констатував Прем’єр-міністр.

Читайте також: Шмигаль обговорив із президенткою Словаччини військову допомогу та інтеграцію до ЄС

Він додав, що разом із польським урядом готується низка рішень щодо експорту з України.

“Ми запроваджуємо інфраструктурні зміни, маємо розбудувати колію відповідного розміру”, - заявив Шмигаль, зауваживши, що відповідна робота ведеться між міністерствами інфраструктури та залізницями обох країн.

Глава уряду також повідомив, що Україна і Польща розширюватимуть угоду про добросусідство між країнами, а ключовими напрямками будуть поліпшення й активізація роботи транскордонних служб, спрощення процедур спільного митного контролю.

Читайте також: Польща готова надати логістику під транспортування українського збіжжя – Моравецький

Він зазначив, що Польща надає Україні значну дипломатичну підтримку, зокрема щодо наближення членства в ЄС.

Прем’єр-міністр також звернув увагу на значну підтримку і допомогу Польщі та польського народу українцям, які знайшли прихисток на території РП після початку повномасштабного російського вторгнення. Він подякував польським сім’ям, які приймають у себе українців.

Крім того, глава уряду наголосив, що Польща стала однією з перших країн, яка надала Україні зброю. “Польща сьогодні надає нам найбільше зброї з країн ЄС. Вона на другому місці, після США, якщо брати у грошовому еквіваленті”,- зауважив Шмигаль.

Читайте також: Польща готова стати гарантом безпеки України – Дуда

За його словами, міжурядові українсько-польські консультації, які відбудуться в середу у Києві, “вперше в історії буде проведено між обома країнами у такому широкому форматі”. Під час зустрічі буде обговорено “цілий ряд спільних питань і підписано низку спільних документів”.

Як повідомив у середу речник польського уряду Пьотр Мюллер, Польща є першою країною, з якою Україна після початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну проведе консультації за формулою міжурядових консультацій.

Як повідомлялося, 1 червня Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький разом із міністром розвитку громад та територій України Олексієм Чернишовим відкрили у смт Бородянці, що у Київській області, перше модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-