Зупинити росію: Україна очікує на рішучі кроки за підсумками саміту НАТО

Зупинити росію: Україна очікує на рішучі кроки за підсумками саміту НАТО

Укрінформ
Підсумком саміту НАТО у Мадриді мають бути рішучі кроки, що зміцнять безпеку як самого Альянсу, так і України. Демократичний світ не має іншого вибору, ніж зробити все, аби зупинити росію.

Про це заявила віцепрепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на відкритті весняної сесії Парламентської асамблеї НАТО у Вільнюсі, передає Укрінформ з посиланням на допис Офісу віцепрем’єрки у Фейсбуці.

"Хтось боїться поразки росії або просто не вірить, що вона можлива. Але я прошу вас на хвилинку уявити світ у разі поразки України. Ми, українці, добре знаємо, як виглядатиме перемога росії, тому що знаємо, як виглядає сьогодні російська окупація. Сотні тисяч українців живуть у страху та терорі. З перемогою росії не буде надії на безпечне і вільне життя на європейському континенті; правила визначатиме сила, а не міжнародне право", - сказала Стефанішина.

Вона зазначила, що санкції, зброя та підтримка української економіки – це ключ до перемоги України у цій війні, а чітка перспектива членства України в ЄС є необхідним кроком для підвищення стійкості країни та її подальшої відбудови.

Читайте також: Джапарова закликала парламентаріїв країн НАТО посилити допомогу Україні

«Політика двозначності, яка переважала у країнах євроатлантичного простору, надіслала сигнал диктатурі, що міжнародний порядок можна змінити на свою користь війною, ще й оплативши це європейськими грошима. Тисячі українців вже стали жертвами такої політики. Необхідно негайно розірвати ланцюг енергетичної залежності від росії та забезпечити Україну всіма типами озброєння, яка дозволить перейти від оборони до контрнаступу», - наголосила віцепрем’єрка.

Вона закликала парламентаріїв країн-членів НАТО посилити тиск на свої уряди для отримання Україною необхідної підтримки та подальшої ізоляції росії.

Серед необхідних кроків Стефанішина, зокрема, назвала:

  • торговельне ембарго на імпорт російських енергоресурсів;
  • закриття всіх можливостей для обходу санкцій;
  • направлення заморожених фінансових ресурсів для компенсацій Україні;
  • відмову від розрахунків у російських рублях; відключення всіх російських банків від SWIFT;
  • розширення індивідуальних санкцій та візових обмежень;
  • заборону трансляції всіх російських пропагандистських каналів.

"Сьогодні, коли розглядається членство Фінляндії та Швеції, важливо пам'ятати, що Україна подала заявку на членство в НАТО ще у 2008 році, ми її не відкликали і вона залишається чинною», – підкреслила Стефанішина.

Як повідомляв Укрінформ, Фінляндія й Швеція 18 травня офіційно подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу (НАТО).

Фото: Ольга Стефанішина, ФБ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-