Зеленський заявив, що вони з Дудою розуміють один одного «з півслова»

Зеленський заявив, що вони з Дудою розуміють один одного «з півслова»

Відео
Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський зауважив, що з Президентом Польщі Анджеєм Дудою вони розуміють один одного “з пів слова”. 

Про це глава Української держави сказав під час виступу у Верховній Раді, де був присутній і польський лідер. Текст промови опублікував заступник керівника Офісу Президента Андрій Сибіга у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.

“Сьогодні ми з Анджєєм розуміємо один одного з пів слова. Наші парламенти, уряди і загалом наші народи – розуміють один одного як ніколи. І неважливо, кирилиця чи латиниця, неважливо, як ми пишемо «воля» і «незалежність». Важливо, що ці речі українці і поляки промовляють однаково. І однаково готові їх захищати”, - заявив Зеленський.

Читайте також: Зеленський анонсував надання полякам особливого статусу в Україні

Він наголосив, що Україна вже це робить на передовій, захищаючи не тільки себе, а й усю Європу.

“Поляки це знають, цінують, поважають, допомагаючи Україні – не з ввічливості, а як брати і союзники, які добре пам’ятають слова Лєха Качинського про те, хто може бути наступним. Це не означає страх. Це означає готовність зустріти ворога і дати йому відсіч. ​Саме тому, наприклад, ми однаково сприймаємо санкційну політику проти росії. Ми знаємо, що не можна застосовувати напівміри, коли потрібно зупинити агресію”, - зауважив глава Української держави.

За його словами, 24 лютого росія зруйнувала своєрідне "сховище" минулих суперечностей між Україною і Польщею.

“В один день стало ясно, що всі ці суперечності не мають сили, коли є сила такої загрози. Загрози виживанню наших народів. Ми з Анджєєм прагнули справжнього порозуміння між нашими народами, разом розбирали це "сховище". Ми планували збудувати Меморіал примирення на спільному кордоні. Але українські кордони перейшли ті, хто хоче інших меморіалів. І присвячених зовсім не миру”, - наголосив Зеленський.

Читайте також: Дуда у Раді: Настав час укласти новий договір про добросусідство з Україною

Він також зазначив, що 24 лютого змінило обидва наші народи і країни, і на його думку, це не випадково.

“Не знаю, чи досліджували це явище наші астрономи Дрогобич і Коперник, але зірки завжди складаються так, що у найважчі періоди затемнення українці і поляки єднаються і стають пліч-о-пліч, попри минулі чвари і «туманності»", - сказав Президент України.

За його словами, українці та поляки захищають спільний всесвіт під назвою свобода і незалежність "у часи, коли хтось чинить варварство космічного масштабу”.

​Такого ж масштабу, наголосив Зеленський, сьогодні сягає розуміння, взаємодія, дружба і братерство України і Польщі. "24 лютого ми почали писати новий том нашої спільної історії. Єдність наших народів має тривати вічність. Її ніколи більше не має паплюжити ворожнеча”, - підкреслив глава держави.

Читайте також: «Я повернуся»: Зеленська опублікувала ролик з українцями у Польщі

Він нагадав, що святий Іоанн Павло ІІ називав розпалювання ненависті "кричущим анахронізмом, недостойним наших обох великих націй”, і у різних посланнях до народів понтифік казав: "Нове тисячоліття вимагає, щоб українці і поляки не залишалися поневоленими сумними спогадами про минуле. Зобов’язуючись будувати краще майбутнє для всіх, нехай вони дивляться одне на одного поглядом примирення... Нехай кожен буде готовий поставити те, що об’єднує вище, ніж те, що розділяє. Шукати те, що лікує. Щоб разом вони могли будувати майбутнє, засноване на взаємній повазі, братерстві, братній співпраці та справжній солідарності".

На переконання Зеленського, ​Україна і Польща обрали один шлях. “На ньому ми навчились розрізняти ворогів і цінувати друзів. Цінувати один одного і поважати. Настала пора, про яку мріяли Єжи Гедройць і Богдан Осадчук. Про яку писав Юліуш Словацький, пам’ятник якому стоїть у Києві, і Тарас Шевченко, пам’ятник якому стоїть у Варшаві”, - сказав глава Української держави.

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда у неділю перебуває з візитом в Україні.

Фото: KPRP

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-