Президент Північної Македонії підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС у червні

Президент Північної Македонії підтримав надання Україні статусу кандидата в ЄС у червні

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський отримав лист від Президента Республіки Північна Македонія Стево Пендаровського, в якому той підтримав надання Україні статусу країни-кандидата на членство в Євросоюз вже в червні.

Про це повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в Телеграмі, передає Укрінформ.

«Сьогодні Президент України Володимир Зеленський отримав лист від Президента Республіки Північна Македонія Стево Пендаровського, який висловив підтримку і солідарність з Україною та українським народом, що протистоїть російській агресії та боронить загальнолюдські цінності й всю Європу. Окремо Президент Північної Македонії відзначив, що процес розширення ЄС не має зупинятися на Західних Балканах, і висловив підтримку наданню Україні статусу країни-кандидата вже під час засідання Європейської ради у червні цього року», - написав Єрмак.

Він зазначив, що така підтримка з боку країни, яка здобула статус країни-кандидата ще у 2005 році, але до сьогодні виборює право розпочати переговори про вступ, дуже важлива для України.

За його словами, Україна виборола своє право бути членом ЄС, українці заслуговують на те, щоб Євросоюз зробив перший крок назустріч вже зараз.

«Таким кроком має стати надання статусу країни-кандидата вже у червні. Це питання є одним із ключових під час переговорів Президента України Володимира Зеленського з європейськими лідерами, як і пріоритетом роботи всієї нашої команди. Бажаємо також успіху в процесі набуття членства в ЄС і нашим північномакедонським друзям», - додав Єрмак.

Читайте також: Коротких шляхів у Євросоюз немає – Шольц

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський поінформував 9 травня, що Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Голова Євроради Шарль Мішель заявив під час візиту до Києва 20 квітня, що Європейська комісія до кінця червня оголосить перші висновки щодо статусу кандидата для України, після чого це питання буде включене в порядок денний Європейської ради.

18 квітня Президент Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу першу частину заповненої анкети-опитувальника для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Цей опитувальник був переданий українській стороні особисто президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту до Києва 8 квітня.

Президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-