Україна очікує, що Нідерланди підтримають створення спецтрибуналу щодо злочинів рф - Кулеба

Україна очікує, що Нідерланди підтримають створення спецтрибуналу щодо злочинів рф - Кулеба

Укрінформ
Україна сподівається, що Нідерланди підтримають ідею створення спеціального трибуналу з розгляду справ про злочини російської федерації проти України.

Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба сказав на брифінгу з нідерландським колегою Вопке Гукстрою в Гаазі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я завжди віддаю перевагу справедливості. Так, Україна повністю підтримує ідею створення спеціального трибуналу ad hoc з розгляду справи про злочин російської агресії проти України. Я надіслав листи десяткам міністрів закордонних справ, включаючи Вопке, пропонуючи цю ідею для розгляду. Я з нетерпінням чекаю на позицію Нідерландів”, - сказав Кулеба.

Кулеба висловив сподівання, що Нідерланди також приймуть пропозицію Президента Зеленського і долучаться до відбудови України, зокрема в межах ініціативи про патронат над українськими регіонами.

“Це великий проєкт. Це також велика частина розкриття справжнього партнерства та дружби, які існують між нами”, - зазначив він.

У свою чергу міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра зазначив, що позиція Нідерландів - робити те, що ефективне і дійсно допомагає Україні.

“Наше головне завдання – переконатися, що ми допомагаємо українцям. А також ми повинні переконатися, що ми координуємо свої дії з нашими європейськими друзями. Тож давайте зробимо все можливе, щоб допомогти країні”, - сказав він.

Читайте також: Король Нідерландів прийняв Кулебу

Як повідомлялося, Кулеба 17-18 травня перебуватиме в Гаазі, де у розвиток діалогу лідерів України та Нідерландів проведе зустрічі з членами уряду та парламенту. Сторони скоординують кроки для посилення обороноздатності Української держави, розширення санкцій проти росії та зміцнення Європейського Союзу.

Під час візиту до Нідерландів Кулеба також приділить окрему увагу просуванню позовів України проти рф у міжнародних судових інстанціях для притягнення росії до відповідальності за її злочини проти України та українського народу.

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра 10 травня відвідав Україну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-