У Раді зареєстрували два законопроєкти на підтримку волонтерської діяльності

У Раді зареєстрували два законопроєкти на підтримку волонтерської діяльності

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, що передбачають вагому підтримку волонтерської діяльності в умовах збройної агресії російської федерації в Україні.

Про це на пресконференції у Медіацентрі Україна-Укрінформ заявив голова підкомітету з питань музичної індустрії Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Санченко.

“Законопроєкт №7363 про внесення змін до закону про волонтерську діяльність передбачає: додаткові напрямки волонтерської діяльності для подолання наслідків воєнної агресії російської федерації в Україні; державну підтримку волонтерської діяльності через розробку цільових державних програм», - зазначив він.

Читайте також: Рада ухвалила зміни до земельного законодавства на період воєнного стану

Законопроєктом також визначається, що діти до 14 років можуть займатися волонтерською діяльністю спільно з батьками чи піклувальниками; передбачається запровадження письмового договору про провадження волонтерської діяльності, який міститиме умови відшкодування витрат, пов'язаних із наданням волонтерської допомоги, сказав народний депутат.

Другий законопроєкт - № 7364 - стосується змін до Податкового кодексу України.

“Законопроєкт №7364 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сприяння розвитку волонтерської діяльності та діяльності неприбуткових установ та організацій в умовах збройної агресії росії проти України” пропонує такі основні зміни: не оподатковуються витрати організацій, що залучають волонтерів на медичний огляд, щеплення волонтера, відрядження волонтера; не оподатковуються компенсаційні витрати, пов'язані з участю волонтерів у навчальних заходах; можливості надання допомоги фізичним особам, які постраждали чи можуть постраждати внаслідок збройної агресії неприбутковими організаціями; операції із ввезення допомоги не включаються громадськими та благодійними організаціями до рахунку суми для реєстрації ПДВ”, - пояснив Санченко.

Читайте також: ВР ухвалила закон про безперебійне постачання агропродукції при воєнному стані

Він підкреслив, що обидва ці законопроєкти покращать та підтримають волонтерську діяльність в Україні.

Як повідомлялося, 24 лютого росія розпочала новий етап війни проти України – повномасштабний наступ. Ворог веде масовані обстріли та бомбардування мирних українських міст і сіл. Сили оборони України протистоять російським військам і завдають їм великих втрат. Українські захисники з 24 лютого по 13 травня ліквідували близько 26 тисяч 900 (+250) російських загарбників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-