Рада ухвалила зміни до земельного законодавства на період воєнного стану

Рада ухвалила зміни до земельного законодавства на період воєнного стану

Укрінформ
Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану.

Відповідний законопроєкт №7289 підтримали 290 народних депутатів, передає Укрінформ із посиланням на сайт Верховної Ради.

Документом передбачається гранично оперативне надання земельних ділянок державної, комунальної власності в оренду для розміщення виробничих потужностей підприємств, що переміщені із зони бойових дій, без проведення земельних торгів із жорсткими обмеженнями умов оренди.

При цьому підприємства, яким надаватимуть ділянки, визначатимуться спільним рішенням двох обласних військових адміністрацій - з території якої переміщуються виробничі потужності і на територію якої переміщуються.

Встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок, надання їх в оренду для будівництва річкових портів (терміналів), залізничних логістичних центрів відбуватиметься без розроблення документації із землеустрою та затвердженої містобудівної документації, на підставі мотивованого висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури сільської селищної, міської ради.

Читайте також: Рада ухвалила закон про посилення протидії рейдерству

Згідно з законом, ділянки комунальної власності для розміщення об’єктів для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб надаватимуться в постійне користування за рішенням виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Забороняється використовувати для таких цілей природоохоронні території, землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, історико-культурного призначення.

Крмі того, закон визначає спеціальні правила реєстрації встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок районними військовими адміністраціями.

Міністерство аграрної політики та продовольства України отримує право призупиняти та відновлювати роботу Державного земельного кадастру з міркувань безпеки, а також встановлювати обмеження повноважень державних кадастрових реєстраторів.

Читайте також: Рада ухвалила закон про конфіскацію активів з пропозиціями Зеленського

Як повідомлялось, на період воєнного стану в Україні спрощено процедуру надання в користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільгоспвиробництва. Так, передача земельних ділянок сільгосппризначення в оренду на строк до одного року для ведення товарного сільгоспвиробництва здійснюється районними військовими адміністраціями.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-