ВР ухвалила закон про безперебійне постачання агропродукції при воєнному стані

ВР ухвалила закон про безперебійне постачання агропродукції при воєнному стані

Укрінформ
Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому закон про безперебійне виробництво та постачання сільськогосподарської продукції під час воєнного стану.

Відповідний законопроєкт №7264 підтримали 313 народних депутатів, передає Укрінформ із посиланням на сайт Верховної Ради.

Документом передбачається спрощення фітосанітарних вимог при експорті, імпорті та переміщенні продукції рослинного походження територією України, зокрема тепер буде можливість оформлення фітосанітарного сертифіката в електронній формі.

Також під час воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування розширюється перелік суб’єктів, які можуть відбирати зразки та проводити фітосанітарну експертизу, зокрема, запровадження спрощеного порядку уповноваження приватних лабораторій та можливість відбору зразків їх фахівцями.

Читайте також: Рада зробила крок до посилення захисту рятувальників

Окрім цього, з’являється можливість для українських виробників органічної продукції, які здійснювали виробництво за стандартами Європейського Союзу, перейти на українські стандарти виробництва без додаткового перехідного періоду (якщо це відбувається у рамках одного органу сертифікації), а також одержання державної підтримки.

Як повідомлялось, станом на 11 травня, аграрії отримали кредитів для проведення посівної кампанії на суму 24 млрд 177 млн грн. Основна частина залучена за програмою портфельних гарантій 80% – це 16 млрд 460 млн грн.

З 24 лютого в Україні триває російська воєнна агресія. Влада, Збройні сили України, весь народ піднялися на боротьбу з ворогом та чинять йому потужний спротив.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-