Заявку України про статус кандидата на вступ до ЄС розглянуть у червні – Мішель

Заявку України про статус кандидата на вступ до ЄС розглянуть у червні – Мішель

Укрінформ
Європейська рада розгляне заявку України щодо отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі у червні.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Офісу Президента України, про це глава Євроради Шарль Мішель повідомив під час розмови із українським лідером Володимиром Зеленським у режимі відеоконференції.

Так, Зеленський привітав главу Євроради з річницею перемоги у Другій світовій війні та подякував йому за візит до України. «Я дуже радий, що сьогодні на найвищому рівні Європейський Союз підтримує Україну, саме в цей час, коли прояви нацизму, на жаль, існують і відроджуються. Але вони не повинні поширюватися, і ми з вами разом робимо все для цього», – сказав він.

Президент України наголосив на важливості недопущення продовольчої кризи у світі, яка може бути спричинена агресивними діями російської федерації, адже російські військові кораблі в Чорному морі блокують прохід торговельних суден до українських портів.

Як зауважив Зеленський, Україна постачає зерно майже для 400 мільйонів людей у світі. За його словами, блокування експорту української аграрної продукції вже призводить до зростання цін на продовольство у світі. Як наслідок, це може викликати посилення голоду й політичну нестабільність у низці регіонів планети.

Своєю чергою, президент Європейської ради, який відвідав Одеський морський порт, де перебуває заблоковане судно з українським зерном, зробив акцент на тому, що пшениця має бути доступною для всіх людей у світі, щоб голод не поширювався планетою. Співрозмовники підкреслили необхідність вжиття негайних заходів для розблокування росією українських портів для експорту зернових культур.

Також Зеленський зазначив, що у складний момент російського вторгнення українці з великою вдячністю сприймають сміливу позицію Мішеля та його особисту присутність в Одесі. «Європейський Союз не на словах, а справами підтримує Україну. Сьогодні фінансова підтримка для нас також дуже важлива», – сказав глава держави та підкреслив, що розраховує на допомогу президента Євроради в діалозі з країнами Африки та Азії щодо підтримки України.

Президент Української держави також подякував за санкційну політику Європейського Союзу. Він наголосив, що Україна чекає ухвалення наступних пакетів санкцій щодо країни-агресора. «Впевнений, що шістьма санкційними пакетами Євросоюз і світ не обмежаться. Але важлива не кількість цих пакетів, а їх результативність. Переконаний, що головний результат – щоб був мир на нашій землі, а отже – у Європі», – додав Зеленський.

Окрім цього, глава держави висловив подяку Мішелю за підтримку України на шляху євроінтеграції. «Хочу подякувати вам за політичну підтримку, за те, що ви тут. За те, що ви бачите Україну в найближчому майбутньому рівною серед інших членів європейської родини», – зазначив він.

Президент Європейської ради зі свого боку запевнив, що Євросоюз продовжить надавати Україні максимальну фінансову та оборонну допомогу. За його словами, ЄС уже затвердив план підтримки Української держави.

«Має бути «План Маршалла» для ваших ініціатив. Ми повинні мобілізувати світову підтримку для того, щоб ви змогли справлятися з гуманітарними викликами та працювати, починати відновлювати економіку України», – сказав Мішель.

Він також повідомив, що у червні Європейська рада розгляне заявку України щодо отримання статусу кандидата на членство в ЄС.

Глава Євроради зазначив, що український народ сьогодні бореться не лише за свою батьківщину, а й за спільні європейські цінності демократії та свободи. У цьому контексті від додав, що Євросоюз підтримує Україну та вражений стійкістю й відвагою нашого народу.

Читайте також: Війна росії об’єднала європейців навколо підтримки України - фон дер Ляєн

Як повідомлялося, 9 травня президент Європейської ради Шарль Мішель відвідав Одесу. У межах візиту він зустрівся з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем. Разом вони завітали до одеського порту.

Цього ж дня Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна заповнила другу частину анкети-опитувальника для отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

18 квітня Президент Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу заповнену першу частину анкети-опитувальника для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Цей опитувальник був переданий українській стороні особисто президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту до Києва 8 квітня.

Президент Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-